Nintendo Labo, Alman derecelendirme paneli tarafından çöpe atılıyordu

Nintendo Labo, Alman derecelendirme paneli tarafından çöpe atılıyordu

Bu Nintendo Labo size ne etti?

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Nintendo Labo‘nun, başına gelmedik kalmadı efendim. Önce, birtakım topluluk tarafından hor görüldü ve gereksiz bulundu, şimdi de az daha çöpe atılıyor olduğu haberi ortaya çıktı. Şaka falan değil, gerçekten Nintendo Labo, az daha çöpe atılıyordu. Hem de, Alman derecelendirme paneli USK tarafından. Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle olarak da bilinen USK, bu çöpe atma hikayesini Twitter üzerinden paylaştı. Görünüşe bakacak olursak, en başta çöp sanmışlar, fakat sonradan durum anlaşılmış.

Nintendo Labo, Alman derecelendirme paneli tarafından çöpe atılıyordu

USK tarafından paylaşılan Twitter gönderisinde durum, “Nihayet, en yeni Nintendo donanımının nasıl neredeyse temizlikçiler tarafından kullanılmış kağıt olarak elden çıkarılacağını anlatabiliriz.” şeklinde dile getirildi. Görünüşe göre, USK ekibi yeni donanımı posta yoluyla elde etmiş. Fakat, bu kartonlarla ne yapacaklarını bilemediklerinden, kaldırıp çöpe atmayı planlamışlar. Açıkçasını sorarsanız, durum komik. Çünkü, neredeyse az daha, Nintendo Labo‘nun Almanya‘daki yeri yerle bir olacaktı ve bu duruma nereden bakarsanız farklı bir komiklik ortaya çıkıyor.

Nintendo ekibi muhtemelen bir açıklama yapmadan göndermeyi tercih etmiş. Bu, en başta başlı başına bir hata olmuş zaten. Bunun ardından, USK ekibi de, gelen postanın nereden veya neden geldiğini doğru düzgün araştırmadan sonuca varmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Nereden tutarsanız tutun, durum faul ne yazık ki. Neyse ki, hatanın çok geç olmadan farkına varılmış da, kötü sonuçlar ortaya çıkmamış. Yalnız, şaka bir yana, 20 Nisan 2018 tarihinde biz oyuncularla buluşacak olan yapım bayağı eğlenceli görünüyor. Basit, yenilikçi, orijinal ve eğlenceli. 20 Nisan 2018‘e de ne kaldı ki şunun şurasında?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın