Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 30.03.2020

Japon merkezli bir video oyunu geliştiricisi şirketi olan Square Enix, NieR’in 10. yıl dönümü kutlaması sırasında piyasaya sürülecek tamamen yeni bir mobil oyun duyurdu. NieR Reincarnation’ın Android ve IOS cihazları için piyasaya sürüleceği açıklandı. Oyunun arka plandaki geliştiricisi ise Seven’s Code ve RPG Blade Xlord’dan tanıdığımız Applibot. NieR Reincarnation mobil oyununun karakter tasarımı için de CyDesignation şirketi ile çalışacak. CyDesignation ekibi daha öncesinde NieR Automata ve Granblue Fantasy oyunlarında da çalışmıştı. Ayrıca NieR serisinin yaratıcısı olarak bilinen Yoko Taro, oyunun yönetmenliğini  ve senaryo yazarlığını üstlenecek.

Ayrıca 10. yıl etkinliklerinde NieR Automata için dünya çapında, dijital platformlar da dahil olmak üzere 4,5 milyondan fazla kopya gönderdiğini de duyurdu. Bu durum, NieR: Automata için yeni bir satış rekoru. Belki de NieR Automata’dan aldıkları güçle ve istekle NieR Reincarnation’ı duyurmuş olabilirler. Bu satış kesinlikle NieR için büyük bir başarı. NieR Reincarnation mobil platfromlarda ücretsiz bir şekilde edinilebilinir olacak. Oyun için satın almalar tabii ki de bulunacak, kim bilir bizleri neler beklemekte?

NieR Reincarnation’ın duyurulması, NieR hayranlarını hem sevindirirken hem de sabırsızlandırıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere, oyunun çıkış tarihini söylemek veya tahmin etmek pek de mümkün değil gibi duruyor. Hatta NieR Reincarnation’nın Japonya dışında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği de belli değil. Fakat bu kadar popüler olan bir oyunun sadece Japonya’da piyasaya sürülmesi hem hayranlarına hem oyunun potansiyeline yazık etmiş olurdu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.