Nier: Automata yapımcısı, kendilerine ait yeni bir oyun çıkarmak istiyor

Nier: Automata yapımcısı, kendilerine ait yeni bir oyun çıkarmak istiyor

Platinum Games, acaba nasıl bir yapımla karşımıza çıkacak?

2007 yılında kurulan Platinum Games isimli geliştirici ekip, bizlere bugüne kadar ciddi anlamda çok kaliteli oyunlar sunmayı başardı. Haberimize konuk olan geliştirici ekip tarafından bizlere sunulan oyunlar arasında Bayonetta serisi, Metal Gear Rising: Revengeance ve en önemlisi de, Nier: Automata bulunuyor. Görünüşe göre, şimdi de yeni bir oyun üzerinde çalışıyorlar. Fakat, öyle halihazırda olan bir seri veya oyunun devamı değil, oyun endüstrisinde IP olarak da belirtilen yepyeni bir marka. Nier: Automata gibi bir yapımın geliştiriciliğini üstlenen ekip, şu anda planlamakta oldukları yeni IP hakkında da bazı bilgiler verdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nier: Automata yapımcısı, kendilerine ait yeni bir oyun çıkarmak istiyor

Platinum Games‘in baş yapımcısı olan Atsushi Inaba, bizlere bu yeni IP hakkında birtakım bilgiler verdi. Atsushi Inaba tarafından verilen bilgilere göre, 200 civarı çalışanı olan Japon oyun geliştiricileri, şirketten fikir topluyor. GameInformer ile konuşan Atsushi Inaba, “Platinum Games‘in odaklandığı noktalarından biri de, tamamen bizim olan yeni bir IP yaratmak, kendi oyunumuzu yapmak.” diyerek açık bir şekilde dile getirdi. Konuşması esnasında, “Bugüne kadar, birçok yayıncı şirketin IP’leri üzerinde çalıştık. Ayrıca, diğer yayıncılar için Hollywood IP‘leri üzerinde de çalıştık. Fakat, giderek kendi markamızı yayınlama ve yapma fikrine daha fazla ilgi duyuyoruz.” diyerek de durumu açıkladı.

Atsushi Inaba, “10 milyon dolar üzerinde maliyeti olan bir AAA yapımı bir araya getiremiyoruz, çünkü bir bağımsız yapımcı olarak o kadar paramız yok. Fakat, birkaç kişi ile bağımsız oyun yapmak gibi bir niyetimiz de yok. Bu yüzden, oyunun iyi olması için, muhtemelen 20 civarı kişilik bir ekip olacak oyun üzerinde çalışan.” diyerek, planlarını dile getirdi. The Game Awards 2017 etkinlikleri esnasında duyurusu gerçekleşen Bayonetta 3 için de, stüdyo ekibinin diğer kısmı çalışacak. Nier: Automata ve Bayonetta ile bizleri kazanan Platinum Games, bakalım karşımıza nasıl bir oyunla çıkacak?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.