Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için duyuruldu

Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için duyuruldu

Denizin altında ananasta yaşar, SüngerBob KareŞort!

1 Aralık 1977’de kurulan Nickelodeon, aynı sene içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinde yayın hayatına başladı. O zamandan bu zamana kadar ünü ülke sınırlarını aşan çizgi filmler ve gençlik sitcom dizileri diğer ülkelerde de yayımlanmasını sağladı. Pinwheel eski ismini 1979 yılında bırakan başarılı çizgi film kanalı her ne kadar kendi içerisinde farklı yaşlara hitap edecek şekilde bölündüyse de ana akımının kendine kalmasını sağladı. 1999 yılında başlayan SüngerBob KareŞort ile birlikte artık yediden yetmişe herkes Nickelodeon’ı bilir olmuştu. Başarı sürdürülmek isteniyor ki, Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için GameStop’da listelendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için duyuruldu

Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için duyuruldu

Nickelodeon, SüngerBob KareŞort için 2001 yılından beridir oyun geliştirdi. 18 Eylül 1999’da PS1 ve Nintendo GameBoy için çıkış yapan Nicktoons Racing sevilmişti. Öncelikle sadece Game Boy Color ve PC için çıkış yapan SüngerBob KareŞort oyunları, Battle for Bikini Bottom ile ev konsollarına da gelmeye başladı. Sevimli kare sünger dostumuz, Battle for Bikini Bottom ile gerçekten başarıyı yakalamış ve Xbox’da Platinum, PS2’de en iyi çıkış ve Nintendo GameCube’da oyuncuların seçimi unvanlarına layık görüldü.

Çizgi film tarafında olduğu gibi oyun tarafı da başarılarla dolu SüngerBob KareŞort’tan 2015’ten beri haber alamıyorduk. PS1 ve Nintendo GameBoy için çıkış yapan Nicktoons Racing’in ruhani devam oyunu Nickelodeon Kart Racers duyuruldu. Duyurulmakla kalmadı, hangi platformlar için geleceği, fiyatı ve çıkış tarihi bilgisi de paylaşıldı. Onaylanan karakter listesi sayesinde neyi içerip içermeyeceğini de biliyoruz.

Nickelodeon Kart Racers PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için 23 Ekim 2018 tarihinde çıkışını yapacak. Oyunun çıkışını öğrenmemiz de biraz ilginç oldu. GameStop, internet sitesi üzerinden oyunu listeledi ve ardından da doğruladı. Bu şekilde Nickelodeon Kart Racers; Nickelodeon’nun, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına getireceği ilk oyun oldu. Fakat oyunun ilk olduğu nokta bu değil. Aynı zamanda Nickelodeon’ın sahip olduğundan beri Ninja Kaplumbağalar’ın ilk farklı karakterlerle bir oyunda boy göstermesi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Belli olan karakter listesi

 • SüngerBob KareŞort (SüngerBob KareŞort)
 • Yıldız Patrick (SüngerBob KareŞort)
 • Sandy Cheeks SüngerBob KareŞort)
 • Leonardo (Ninja Kaplumbağalar)
 • Donatello (Ninja Kaplumbağalar)
 • Michelangelo (Ninja Kaplumbağalar)
 • Raphael (Ninja Kaplumbağalar)
 • Tommy Pickles (Rugrats)
 • Angelica Pickles (Rugrats)
 • Reptar (Rugrats)
 • Arnold Shortman (Hey Arnold!)
 • Helga Pataki (Hey Arnold!)

Zaten karakterlerin dört tanesinin Ninja Kaplumbağalar’dan olduğunu görünce sayı olarak baya az görünüyor. Fakat hem oyuna dair daha fazla detay gelince karakter sayısını kesinlikle öğrenebiliriz hem de indirilebilir içeriklerle daha fazla karakter gelecektir. Nickelodeon Kart Racers, Solutions 2 Go tarafından geliştirilip, GameMill Entertainment tarafından dağıtılacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.