Eski Need for Speed geliştiricilerinin yeni oyunu hakkında ilk ipuçları göründü

Eski Need for Speed geliştiricilerinin yeni oyunu hakkında ilk ipuçları göründü

Burnout ve Need for Speed serilerinin geliştiricisi, alıştığı türün dışına çıkacak gibi.

Electronic Arts bünyesindeki önemli geliştirici ekiplerden Criterion Games, verdiği iş ilanıyla yeni bir oyun üzerinde çalıştığının sinyallerini verdi. Geliştirici ekip, geçtiğimiz günlerde verdiği bu iş ilanıyla, oyun dünyasının şaşırmasına ve heyecanlanmasına yol açtı. Verilen ilana bakıldığında, yarış oyunları ve araç kullanımı odaklı işlere imza atan Criterion Games, alıştığı türün dışına çıkacak gibi bir izlenim edindirdi. Burnout ve Need for Speed serilerinden tanıdığımız geliştirici ekip, son olarak Star Wars Battlefront II oyununda, Starfighter Assault modunun yapımında yer almıştı. Belki de geliştirici ekip, son zamanlarda geliştirdiği farklı oyunlardan cesaretlendi ve şimdi, yeni bir NFS yerine daha da farklı bir oyun yapmaya kalkışıyor.

Eski Need for Speed (NFS) ekibinin yeni oyunu hakkında ilk ipuçları

Criterion Games tarafından verilen iş ilanında, baş savaş tasarımcısı arandığı belirtiliyor. İlandaki aranılan kişiden, video oyunlarında, her türlü dövüş ve özellikle yakın dövüş mekaniklerinde tecrübeli olması isteniyor. Bir başka dikkat çeken ilan özelliği de bu kişinin, aksiyon ve macera oyunları konusunda tecrübeli olması ve fizik motoru özelliklerinden anlayabilmesi gerektiği olarak göze çarpıyor.

Geliştirici ekibin yeni üyesinden istenilen tecrübe değerleri hesaba katıldığında, zihinlerde farklı bir yapım fikri oluşuyor. İşin biraz daha netleşmesi için Criterion Games tarafından verilen farklı bir iş ilanından daha bahsedelim. Geliştirici ekibin ikinci ilanında, açık dünya oyunlarında tecrübeli olmasının artı özellik kabul edileceği, bir çevre tasarımcısı arandığı ifadeleri yer alıyor. Ayrıca bu iş ilanlarında; bahsettiğimiz oyunun AAA seviyesinde olduğu, yeni bir seri olduğu ve muhtemelen sanal gerçekçilik desteğine de sahip olacağının ipuçları bulunmakta.

Eldeki parçaları birleştirecek olursak, Burnout, Need for Speed gibi yarış oyunlarını geliştiren ekibin, NFS gibi yeni bir yarış oyunu yapmadığı belli oluyor. Alıştığı türünün dışına çıkacağı açıkça görülen Criterion Games, muhtemelen bir açık dünya ve aksiyon-macera oyunu yapıyor ve oyunda bol bol yakın dövüş mekanikleri kullanılıyor. Geniş pencereden bakıldığında geliştirici ekip, bu güne kadar yaptığı en iddialı projeye başlamış gibi görünüyor. Electronic Arts bünyesindeki Criterion Games, mikro ödeme sistemi gibi özellikleri çok göz önünde tutmazsa, heyecan verici bir yapıma imza atabilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın