Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 01.08.2021

30 Nisan 2021’de Bandai Namco’nun geliştirdiği Nintendo Switch’e özel olarak çıkan fotoğrafçılık oyunu New Pokemon Snap, 3 Ağustos’ta ücretsiz yeni güncellemesini alıyor. Güncellemeyle beraber yeni alanlar ve 20 tane Pokemon eklenecek. Ayrıca oyuna gündüz-gece döngüsü de ekleniyor.

Oyuna 3 yeni bölge ekleniyor.

Secret Slide Path de dahil olmak üzere toplam üç yeni alan olacak. Bu alanda NEO-ONE küçücük bir boyuta küçülür, böylece gördüğünüz Pokemon devasa görünecektir. Hatta nefeslerini ve ayak seslerini bile duyabileceksiniz. Gerçekten heyecan verici.

Mightywide River, Pokemon’ların daha fazla fotoğrafını çekmek için size nehirden aşağı inme fırsatı verecek.

Son olarak, kuru bir çöl olan Voluca Island’daki Barren Badlands oyuna eklenecek. Bu alan gayzerler ve zehirli gaz püskürten bataklıklar gibi bazı tuhaf özelliklere sahiptir. Buradaki Pokemon’lar yeraltında veya kayalık uçurumlarda olabilir, bu yüzden gözlerinizi dört açın. Ayrıca gece ve gündüz döngüsü oyuna eklenecek böylece tatlı Pokemon’ları gece de çekebileceksiniz. 

 New Pokemon Snap sahipleri güncellemeyi 3 Ağustos’ta ücretsiz bir şekilde indirebilecek. 

New Pokemon Snap nasıl bir oyun?

New Pokemon Snap, aslında orijinali 1999’da Nintendo 64′ çıkmış olan Pokemon Snap’in yeniden yapımı. New Pokemon Snap, Nintendo Switch’e özel olan bir fotoğrafçılık oyunu. Onu bu kadar özel kılan sebep ise tahmin edebileceğiniz gibi Pokemon markasının sahip olduğu popülarite. Oyunda ayrıca bulmaca çözme, RPG gibi öğeler yer alıyor. Oyunda her anı yakalamak için size bir fotoğraf makinesi veriliyor ve birbirinden tatlı Pokemon’ları çekmenizi istiyor. Tabii ki her Pokemon’u çekesiniz geliyor çünkü o tatlı canlıları galerinizde saklayasınız geliyor.

Oyunun resmi sitesinde yer alan yazı şu şekilde:

Pokémon’un doğal ortamlarında fotoğraflarını çekmek için bilinmeyen adalardaki yemyeşil manzarayı keşfedin New Pokémon Snap™ oyununda, yalnızca Nintendo Switch™ sistemi için Pokémon’un kendi doğal ortamlarında oyun içi fotoğraflarını arayın ve çekin! Karşılaştığınız anda NEO-ONE’dan fotoğraf çekin ve canlı vahşi Pokémon’u araştırın. Beklenmedik ifadeler veya davranışlar görebilirsiniz; kendi bölgelerinde devriye gezen, oyun oynayan veya ücra yerlerde gizlenen Pokémon.

 Lental bölgesini oluşturan adalara seyahat edin. Bu bölgede, Pokémon’un ve bitki örtüsünün bir kısmı özel bir parıltıya sahip gibi görünecek. Yoğun ormanları, uçsuz bucaksız çölleri ve daha fazlasını keşfederken Profesör Mirror ile birlikte bu Pokémon’u araştırın! Vahşi doğada gelişen Pokémon hakkındaki gözlemleriniz, Illumina fenomeninin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Çektiğiniz Pokémon resimleri, kendi Pokémon Photodex’inizi oluşturmak için kullanılacak!

Favori Pokémon fotoğraflarınızı kaydedin, düzenleyin ve paylaşın.  Fotoğrafları düzenlemek ve ayarlamak için kişisel oyun içi albümünüze kaydedin. Bir kursu tamamladığınızda, Re-Snap modunda fotoğrafınızın parlaklığını, bulanıklığını, yakınlaştırmasını ve diğer özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Ardından, kişisel bir dokunuş eklemek için çıkartmalar, çerçeveler ve filtreler ekleyin. En sevdiğiniz fotoğrafları oyun içinde aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın. Ayrıca herkesin ne tür fotoğraflar çektiğini de görebilirsiniz. Beğendiğin bir şey gördün mü? Bir Tatlıyı Ödüllendirin!

Bu yeni oyun, keşfedilecek bilinmeyen adalar ve görülecek farklı Pokémon’larla Nintendo 64™ sistemi için 1999 Pokémon Snap oyununun oynanışını Nintendo Switch sisteminde hayata geçiriyor!

Bilinmeyen adaları araştırırken ve keşfederken canlı vahşi Pokémon’u doğal ortamlarında fotoğraflayın. Güvenilir seyahat kapsülünüz NEO-ONE’a atlayın ve daha önce görülmemiş Pokémon davranışlarını yakalamak için plajlar, ormanlar ve çöller gibi çeşitli ortamlarda yolculuk yapın. Hatta bir melodi çalabilir veya dikkatlerini çekmek için Pokémon’a lezzetli bir yumuşak meyve fırlatabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflar, kendi Pokémon Photodex’inizi doldurmak için de kullanılabilir!

Fotoğraflarınız Pokémon’un pozlarına, ne kadar büyük göründüklerine, size ne kadar doğrudan baktıklarına ve diğer faktörlere göre puanlanır. Nadir Pokémon davranışları yakalarsanız, dört yıldızlı bir fotoğraf bile çekebilirsiniz. Bu puanlar oyun içi sıralamalar aracılığıyla paylaşılabilir, böylece çekimlerinizi dünyadaki diğer Pokémon fotoğrafçılarıyla karşılaştırabilirsiniz.

Lental bölgesinde, Pokémon ve bitki örtüsünün bazen parladığı görülmüştür. Profesör Mirror ile tanışın ve Illumina fenomeninin gizemini ortaya çıkarmak için onunla birlikte çalışın. Fotoğraflarınız ve gözlemleriniz bu garip olayı öğrenmenin anahtarı olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.