Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 02.05.2017

Oynaması ücretsiz MMORPG’lerin önde gelen yapımcısı Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Dungeons & Dragons temelinde kurgulanan, oynaması ücretsiz MMORPG Neverwinter oyununun PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarındaki toplam oyuncu sayısının 15 milyonu geçtiğini duyurdu. Oyun, şu anda dünya çapında 110’dan fazla ülkede erişilebilir durumda ve en son Hong Kong’da PS4’te yayımlandı.

Neverwinter, 15 milyon oyuncu sayısına ulaştı

Neverwinter, piyasaya ilk sürüldüğü tarih olan 2013’ten bu yana, sürekli genişletmelerle oyuncu kitlesine Forgotten Realms’ın ve Dungeons & Dragons ilminin nefes kesen ve renkli içeriğini sunmayı sürdürdü. Maceracılar, elf liçi Valindra Shadowmantle’ı yenmeden Underdark’taki canavar iblis beyleriyle yüzleşmeye ve Icewind Dale’daki buz devlerinin üzerine yürümeye varıncaya kadar, Forgotten Realms’ı deneyimlemeye dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla birlikte devam ediyor. Şu anda tüm platformlarda mevcut olan The Cloaked Ascendancy, aksiyon MMO’sunun 11. büyük içerik genişletmesi.

Neverwinter’ın kayıtlı oyuncu sayısının 15 milyon sınırını aştığını görmek çok heyecan verici,” diyor Perfect World Entertainment, Oyun Yayın Departmanı, Kıdemli Başkanı Yoon Im. “Bu, hem Cryptic Studios hem de Perfect World Entertainment için çok büyük bir kilometre taşı. Neverwinter’ın Açık Beta olarak yayınlanmasının ardından geçirdiği büyümeye ve gelişmeye tanıklık ettik. Şimdi de oyunun maceracılara yakın gelecekte neler sunmaya hazırladığını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Neverwinter’ın birçok platformda ve çok sayıda ülkede yakaladığı bu başarı, D&D küresel topluluğunun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor,” diyor Dungeons & Dragons Marka Yöneticisi Nathan Stewart. “Senelik hikâyelerimizi hayata bu denli büyüleyici bir görsellikle geçirmek için Cryptic ve Perfect World ile kurduğumuz ortaklık, D&D oyuncularının Forgotten Realms’ı şimdiye dek hiç olmadığı haliyle deneyimlemelerini sağladı.”

Forgotten Realms’ı geliştirmeye ve gerçeğe dökmeye devam ederek yeni ve heyecan verici daha pek çok içeriği oyuncularımızın hepsinin beğenisine sunmaya can atıyoruz,” diyor Neverwinter Baş Yapımcısı Gordon Fong. “İster ateşli D&D fanatikleri, ister arkadaşlarıyla deneyimlerini paylaşmak isteyen MMO oyuncuları veya isterlerse tek takılan RPG tutkunları olsunlar; Neverwinter’ın macera ve eğlence arayan herkese kapılarını açan bir yer olmasını istiyoruz.”

Neverwinter, dinamik savaşlar ve destansı zindanlar sunan, oynaması ücretsiz bir aksiyon MMORPG’sidir. Oyuncular, uçsuz bucaksız Neverwinter şehrini ve onun komşu topraklarını keşfe çıkarak Forgotten Realms’ın yaşayan tarihini öğrenir ve düşmanlarıyla yüzleşir. Neverwinter, PC’de mevcuttur ve Xbox One (Xbox Live Gold ile) ve PlayStation 4 (PlayStation Plus gerekmez) platformlarında dijital olarak ücretsiz oynanabilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.