Netflix yapımı The Witcher dizisinin senaryosuna dair yeni gelişmeler var

Netflix yapımı The Witcher dizisinin senaryosuna dair yeni gelişmeler var

Mutlu sonra doğru bir adım daha atıldı.

Geçtiğimiz sene açıklanan ve Netflix platformu için özel olarak hazırlanacak olan The Witcher dizisi için meraklı bekleyiş sürerken, diziye dair yeni haberler gelmeyi sürdürüyor. Oyunun severleri ve The Witcher oyunlarından hiç birisini oynamamış olan kişileri bile heyecanlandıran yapım için yeni gelişmeler var haberimizde. Tabii ki dizinin gösterim haberlerini bekleyecektir serinin hayranları fakat haberimiz dizinin senaryosuyla ilgili. Yine de alınan her haberle, mutlu sona bir adım daha yaklaşıldığını düşünerek, meseleye iyimser bakmakta fayda olduğunu hatırlatalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Netflix yapımı The Witcher dizisi için senaryoya dair yeni gelişmeler var

The Witcher dizisinin genel sorumlusu ve senaristi olan Lauren Schmidt Hissrich, paylaştığı Twitter mesajıyla, dizinin pilot bölüm senaryosunu bitirdiğini açıkladı. Eğer Netflix yöneticileri, hazırlanan ilk bölüm senaryosunu beğenirlerse, yazım süreci devam edecek ve dizi çekimlerine geçilecek. Lauren Schmidt Hissrich isminin yine Netflix için hazırladığı Marvel’s Daredevil ve The Defenders dizilerinin genel sorumluluğunu ve yazarlığını üstlendiğini ilave etmekte fayda var.

Senarist Lauren Schmidt Hissrich, Twitter üzerinden gönderdiği paylaşımda, yağmurlu bir resmin altına yazılı, pilot bölümün bittiği ifadesine bir de not ekledi. Çok büyük bir hafta oldu, The Witcher hayranları, yazılı not ile pilot bölümün yazımının tamamlandığı açıklanmış oldu kendisi. Bundan sonrasıysa sanıldığı kadar olmayacak tabii. Senaryo yazıldıysa, çekimlere başlayalım demeyecektir Netflix yöneticileri.

Netflix tarafından, hazırlanan senaryonun beğenmesi halinde, pilot bölüm için bir deneme çekimi yapılacak. Çekilen pilot bölüm de beğenildiği takdirde, önce senaryo devam ettirilecek, sonrasındaysa çekimler tam sezon içerecek biçimde tamamlanacak. The Witcher dizisinin son halini alıp, izleyicilere sunulmasının ne kadar süreceği hakkında ise net bir yorum yapamıyoruz ne yazık ki.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Herkes gibi bizlerin de yeni gelişmeleri ve haberleri beklediğini söyleyelim. Bilindiği üzere The Witcher serisi, ilk olarak bir roman halinde okurlarıyla buluşmuştu. Romanın yazarı Andrzej Sapkowski’nin dizinin senaryo kısmında danışman olarak katılacağını ve Netflix tarafından çekilecek dizinin senaryosunun, oyundan ziyade, serinin romanlarına daha yakın olacağını hatırlatalım. Aşağıda, Lauren Schmidt Hissrich tarafından gönderilen Twitter mesajını görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın