Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 16.07.2021

Netflix video oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor. Video oyunları dahil ederek abonelik hizmetini güçlendirmeyi planlayan Netflix, eski Electronic Arts ve Facebook yöneticisi Mike Verdu’nun Netflix’e oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak katıldığını doğruladı. Verdu daha önce The Sims, Plants vs. Zombies ve Star Wars serilerinde çalışmıştı. Verdu’nun görevi, Netflix’in önümüzdeki yıl içinde filmlerin ve TV şovlarının yanı sıra video oyunları sunmaya hazır olmasını sağlamak olacak.

Netflix, oyun geliştirmeye kendi stüdyosunu oluşturarak başlayacak

Netflix, bir süredir video oyunları pazarının stratejik öneminin farkında. Şirketin, gelecek yıl oyunlar sunmaya başlayabilmek için önümüzdeki aylarda oyun ekibini kuracağı bildiriliyor. Ayrıca Netflix bu konuda pek tecrübesiz değil ve daha önce popüler şovlarına dayalı oyunlar geliştirmişti. Ancak, bu oyunları mobil cihazlarda ve konsollarda yayınlamıştı Bloomberg, şirketin yaklaşmakta olan video oyunları için ayrı bir platform yapmayacağını ve bunun yerine kendi kategorilerindeki şovları ve filmleriyle birlikte sunacağını söyledi. Ayrıca, yayın devinin oyun erişimi için ekstra ücret talep etme planı olmadığı bildiriliyor, ancak ek içeriğin gelecekte bir fiyat artışına yol açıp açmayacağı henüz belli değil.

Görünüşe göre Netflix, pozisyonla ilgili olarak sektördeki birkaç kıdemli yönetici ile anlaştı. Bir şirket sözcüsü Netflix’in planı hakkında şu açıklamayı yaptı. “Üyelerimiz içeriğimizin çeşitliliğine ve kalitesine değer veriyor. Bu nedenle dizilerden belgesellere, filmlere, yerel dilde orijinallere ve reality TV Showlarına kadar iş alanımızı sürekli olarak genişlettik. Üyeler ayrıca etkileşimli şovlar aracılığıyla sevdikleri hikayelerle daha doğrudan etkileşim kurmanın keyfini çıkarıyorlar. Bandersnatch, You v. Wild veya oyuna dayalı Stranger Things, La Casa de Papel ve To All Boys gibi. biz interaktif eğlence ile daha fazlasını yapmak için çok heyecanlıyız.” Açıklamasını yaptı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.