Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 30.07.2018

Netflix orijinal yapımı Castlevania, dört bölümlük bir ilk sezonla deyim yerindeyse ağzımıza bir parmak bal çalmıştı. Sezon 1’de karakterlerimizin nasıl ruh hallerinde olduklarına, hikayenin nasıl başladığına tanık olmuştuk. Lisa Tepes’in Drakula şatosuna girdiğini ve aralarında alevlenmeye başlayan ilişkilerini görmüştük. Evlilikleriyle birlikte Lisa Tepes, toplum tarafından cadı olarak suçlanmıştı ve köyün dini liderleri tarafından Tanrı bahane edilerek yakılmıştı. Drakula, bu duruma öfkelenip karısını öldüren din adamlarından intikam almak istiyordu. Neyseki hikayenin devamı Castlevania Sezon 2 ile gün yüzüne çıkıyor.

Netflix üzerindeki Castlevania Sezon 2 için bir fragman ile çıkış tarihi paylaşıldı

Netflix üzerinden yayınlanan Castlevania Sezon 2 fragmanı yayımlandı

Hikaye ana hatlarıyla bu şekilde başlıyordu fakat işin içine farklı karakterlerin girmesinden ötürü dallanıp budaklanmaya başlayacaktı ki sezon bitti. Anime tarzında yayımlanan dizi, gerçekten de güzeldi. Oyunlarıyla oldukça tutarlı giden yapısı, anlattığı hikayesi, Drakula’nın öfkesinin işlenişiyle birlikte seyir keyfi çok yüksek bir Netflix dizisi seyrettik. Fakat Castlevaina, sadece 4 bölüm olan ilk sezonuyla izleyiciye, “Dahası nerede?” dedirtmeyi başardı. Dört adet bölümün yayınlandığı 7 Temmuz 2017 döneminde Castlevania Sezon 2 ile devam edeceğini biliyorduk.

Her ne kadar Castlevania Sezon 2 geleceğini bilinse de izleyiciler tarafından her daim heyecanla beklendi. Uzun süren bir aranın ardından hiç bir şekilde ses soluk çıkmayan dizinin iptal edilme korkusu da yok değildi. Fakat neyse ki Netflix resmi YouTube sayfası üzerinden Castlevania Sezon 2 ile alakalı bir tanıtım videosu yayımlandı. Üstelik videonun sonunda ne zaman seyredebileceğimizin de bilgisi nihayet verildi. Tanıtım videosunun beğenme, beğenmeme barına bakılacak olursa izleyiciler tanıtım videosunu hem çok sevmiş, hem de Castlevania Sezon 2’yi iple çeker olmuş.

1 dakika 58 saniyelik tanıtım videosunda deyim yerindeyse yok yok. İzlemekten aşırı şekilde keyif aldığımız aksiyon sahneleri, daha fazla vahşet, daha fazla kan ve elbette derinleşen hikaye ile birlikte sadece tanıtım videosu bile izleyicisinden tam puan almayı başardı. Yeni canavar tasarımları, kılıçlar ve büyüler ile birlikte tanıtım videosu buram buram Castlevania kokuyordu denebilir. Drakula ise her zamanki destansılığı ile birlikte videoyu süslüyor. Castlevania Sezon 2, 26 Ekim 2018 tarihinde sadece Netflix üzerinden izlenebilir olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.