Need for Speed kreatif yönetmeni, Amazon Game Studios’a katıldı

Need for Speed kreatif yönetmeni, Amazon Game Studios’a katıldı

Anlaşılan büyük bir proje üzerinde çalışıyorlar.

Amazon Game Studios, Need for Speed serisinin önemli isimlerinden biri olan yaratıcı yönetmen Craig Sullivan‘ı bünyesine ekledi. Ghost Games‘den Amazon Game Studios‘a geçişini ise, “Tam zamanıydı.” diyerek özetledi. Ardından ise bu kararını ayrıntılı bir şekilde açıkladı. Need for Speed gibi efsanevi bir serinin yaratıcı yönetmen koltuğunda tecrübe kazanmış bir geliştiricinin Amazon Game Studios‘un yepyeni stüdyolarında neler başarabileceği ise, heyecanla beklenilen bir konu.

Amazon Game Studios Need for Speed Amazon

Craig Sullivan, bu geçiş hakkında, “Yeni maceralar, yeni yaratıcı zorluklar ve Amazon Game Studios‘da yeni bir takım ile büyük bir şeyin yapımının bir parçası olmak, geçmek için çok çekici geldi.” dedi. Yaptığı açıklamada, “Beni şirkete çeken büyük şeylerden biri de…” diyerek önemli bir yapımın üzerinde çalıştıklarını dile getirdi, fakat tahmin edebileceğiniz üzere ayrıntı vermedi.

Şirkette onu çeken büyük şey hakkında bir bilgi vermedi ama, “Çalıştığım projeler hakkında henüz konuşamam ama Need for Speed, Burnout ve Black‘ten de görebileceğiniz üzere ben eğlenceli, odaklı ve yüksek kaliteli oyunlar üzerinde çalışmayı severim. 22 yıllık kariyerimde bu oyunları yaparken o kadar çok şey öğrendim ki, ihtiyaç olan yerde tecrübelerimi sunabilir, ve yenilik ile yeni heyecanlar konusunda bizi iterek ilerletebilirim.” şeklinde ayrıntı verdi.

Muhtemelen siz de fark etmişsinizdir, fakat yine de belirtmekte fayda var. Amazon Game Studios, 2014‘te kurulduğundan bu yana sağdan, soldan yüksek potansiyellere sahip geliştiricileri bünyesine kattı. Bunlar arasında Portal yaratıcısı Kim Swift, Far Cry 2 tasarımcısı Clint Hocking, EA baş yaratıcısıcı Rich Hilleman ve Command & Conquer serisinin yaratıcısı Westwood Studios‘un kurucularından biri olan Louis Castle da bulunuyor.

Açıkçasını sorarsanız, her ne kadar Kim Swift ve Clint Hocking ekipten daha evvel ayrılmış da olsa, Amazon‘un oyun endüstrisine kaliteli bir kadro ile katılması gerçekten güzel. Özellikle Craig Sullivan‘ın açıklamalarında belirtmiş olduğu, ama hakkında bilgi vermediği o oyun için, şimdiden heyecanlandığımızı ve merakla bekliyor olduğumuzu söyleyebiliriz. Umarız ki oyun sektöründe çığır açan yeniliklere öncülük etmeyi başarırlar.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın