Nedir bu Dükkân Sizin projesi?

Nedir bu Dükkân Sizin projesi?

Dükkân Sizin gelin yakından tanıyalım...

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE tararafından düzenlenen BuildUp etkinliği geçen hafta başlayıp, iki gün boyunca oyun geliştiren öğrencilere ev sahipliği yapmıştı.

ttnet

Konferans sonunda, TTNET, Dijital Medya ve Reklam Satış Departman Müdürü Ahmet Yaman ile küçük bir röportaj gerçekleştirmiştik. Röportajımızda ana konumuz aslında, TTNET‘in geliştiricilere verdiği destek olan “Dükkan Sizin” oldu. Gelin biraz daha açalım nedir bu “Dükkan Sizin” ?  Bu proje, yerli oyun geliştiricilerin önünü açmak ve daha rahat oyun geliştirip piyasada kendilerine de yer bulmak için tasarlandı. Böylelikle geliştiriciler rahat olarak oyun geliştirip, isimlerini de rahatça duyurabilecekler. TTNET, geliştiricilere sonuna dek arkalarında olacaklarını vurgularken, bu aşamalarda kesinlikle herhangi bir ücret talep etmediklerini belirtti. Ayrıca, piyasaya sürülen oyunlardan gelecek olan payın, direkt olarak geliştiriciye gideceğini, paydan kesinlikle kendileri yararlanmayacağını, yani oyunlarda herhangi bir ek maliyet ya da komisyon yansıtılmayacak, gelirin tamamı geliştiricilere gidecek.

Projenin ilk meyvesi de şu anda ön siparişi olan Monochroma  oldu. Şimdilik PC ve Mac platformlarını destekleyen proje için daha fazla bilgiye buradan, yaptığımız röportajı da aşağıdan izleyebilirsiniz…

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın