Naughty Dog Yeni Nesil Oyunlar Üzerinde Çalışıyor!

Naughty Dog Yeni Nesil Oyunlar Üzerinde Çalışıyor!

Naughty Dog, oyun dünyasınında devrim yaratacak yeniliklerin peşinde.

Bilindiği gibi Naughty Dog ekibi uzun süredir Uncharted 3 ve The Last of Us projelerini geliştirmek için ikiye bölünmüştü. Uncharted 3’ün yapımı tamamlandıktan sonra ekibin sadece The Lasf of Us için çalışılacağı düşünülürken bir iş ilanı her şeyi değiştirdi ve Naughty Dog’un ‘Bir milyon poligondan oluşan karakter modeli‘ üzerinde çalışmak için elemanlar aradığı ortaya çıktı.

Peki bir milyon poligon içeren karakter modeli ne anlama geliyor? Poligon terimi bir karakterin iskeleti olarak tanımlanabilir. Poligon sayısı ne kadar artarsa görüntü detayı o kadar netleşir, karakterlerin yüz ifadeleri ve mimikleri poligon sayısı arttıkça daha da belirgin hale gelir diyebiliriz. Ayrıca Uncharted 3’deki ana karakterlerin 30.000 poligona ve God of War’dan Kratos’un 20.000 poligona sahip olduğunu söylersek sanırım 1 Milyon poligon içeren karakterlerin ne kadar detaylı bir yapıya sahip olacağını anlatmış oluruz.

Bir sonraki nesil oyun konsollarında göreceğimiz 1 milyon poligonlu oyun karakterlerinin hangi oyunda yer alacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Belki bu oyun Uncharted 4 olabilir ya da tamamen yeni bir proje de karşımıza çıkabilir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın