Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 17.07.2018

Uncharted kısa filmi için yaptığı Instagram paylaşımlarıyla ve kısa filmin ta kendisiyle şu aralar sıkça ismini duyduğumuz Nathan Fillion, Destiny 2 Forsaken hakkında konuştu. E3 2018 fuarında Sony konferansında yayımlanan videoyla birlikte Cayde-6’in öldürüldüğünü görmüştük. Hikayenin başlangıcı Prison of Elders’tan kaçan tutsaklar ve Cayde-6’in ölümü olunca işler Destiny evreni cephesinden ilginçleşmişti. Sesiyle karaktere hayat veren Nathan Fillion, Cayde-6 hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Nathan Fillion Destiny 2 Forsaken içerisinde Cayde-6'i seslendirmiyor

Nathan Fillion Destiny 2 Forsaken içerisinde Cayde-6’i seslendirmiyor ve öldüğüne inanmıyor

Nathan Fillion, serinin ilk oyunundan itibaren Cayde-6’in sesiydi. Ara dönemde çıkan genişleme paketleri, Destiny her senesini doldurduğunda çıkarılan genişleme paketleri, ücretsiz güncellemeler, Destiny 2; hepsinde Cayde-6 rolünü Nathan Fillion üstleniyordu. Fakat işler Destiny 2 Forsaken kısmında bu kısır döngü bozuldu. Cayde-6 oyunun içerisindeki en çok sevilen karakter olması nedeniyle Nathan Fillion’ın pazarlama cephesinde de oldukça büyük bir önemi vardı. Tüm bu etmenler bir araya geldiği zaman mevzu bahis karaktere neler olacağı merak konusuydu.

Tecrübeli oyuncu, Kotaku’nun Splitscreen programına konuştu. Unchared kısa filminin nasıl gerçekleştirildiği hakkında sohbet ettikten sonra konu Hunter sınıfının bir numaralı üyesinin başına neler geleceği oldu. Nathan Fillion, “Tanıtım fragmanında bile oynamadım ve hatta hiç replik kaydetmedim.” şeklinde bir açıklama yaptı. Aktörün söylediğine göre onun yerine Nolan North bu işi sırtlanmış. İşte işler burada ilginçleşiyor çünkü Nathan Fillion’un seslendirmemesi gayet mantıklıydı, ne de olsa canlandırdığı karakter ölüyor. Peki ya Nolan North’un bu seslendirme işiyle ilişkisi nedir?

Belirtmeden geçmeyelim Nolan North kelimenin tam anlamıyla bir üstat. Zaten oyunda Ghost’u seslendirmesine rağmen bu kıdemli aktör her iki rolünün üstesinden gelebilir. Kimse iki sesi de ayrı ayrı yapamayacağından şüphe etmiyor. Fakat yine de bu bir sürü cevapsız soruyu beraberinde getiriyor. Öte yandan sevgili karakterimiz cidden öldüyse de bu bir sorun yaratmayacağı anlamına geliyor. Bu gelen bilgiler de eklendiği zaman hayran teorileri tekrardan patlak veriyor.

Bu teorilerden ilki Cayde-7 şeklinde geri geleceği üzerine kurulu. Sonuçta ana karakterimiz Exo ırkı olduğundan bir robot. Hafızasını koruyan bellek zarar görmediği sürece onu farklı bir bedende var edebilirler. Bu da Cayde-6’ın sesinin değişmesinin sebebini mantıklı bir şekilde açıklamış oluyor. İkinci teori ise Destiny Rise of Iron oynayanların tanıyabileceği karakterlerden biri olan Shiro-4 temel alınarak ortaya atılıyor. Daha önce birlikte göreve gittiklerini gizli diyaloglardan da biliyoruz. Cayde-6’in ölümünden sonra Hunter sınıfın başına geçebileceği düşünülüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.