NASA artık Mars yerine Ay’a odaklanmaya başlayacak

NASA artık Mars yerine Ay’a odaklanmaya başlayacak

Mars üzerinde koloni kurma planları yavaş yavaş suya düşüyor.

NASA eskiden Mars’ı insanlık için ikinci bir ev olarak görüyordu. Fakat buna rağmen Mars üzerinde koloni kurma planları da muhtemelen tam gaz devam ediyor insanlık arasında. Bunun en büyük sebebi de SpaceX gibi projeler. Her neyse, NASA artık Mars’a insanların gitmesinin şimdilik imkansız olduğunu belirtiyor ve Birleşik Devletler yönetimi de artık ilgi odağının Mars yerine Ay olmasını istiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NASA artık Mars yerine Ay'a odaklanmaya başlayacak

NASA’dan Ellen Ochoa, bu ayın başında Rice Üniversitesi’ne bir açıklama yaptı ve bu açıklamada ekiplerinin Ay’a adım atabileceklerini, bunun kesinlikle imkansız olmadığını belirtti. Buna rağmen, ekibin Orion isimli uzay aracı için Mars’a gitme planları devam ediyor. Bu aracın test uçuşları 2019 ile 2023 arasında gerçekleştirilecek ve ardından Ay’ın yakınında daha önce de sizlere haberini sunduğumuz Deep Space Gateway kurulacak. Şimdiki tahminler ise NASA’nın tek başına Mars projelerine devam edeceği ve Deep Space Gateway sayesinde de Ay’da projeler sürdüreceği yönünde.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.