NASA, Jüpiter’in sanat çalışması tadındaki yeni fotoğraflarını yayımladı

NASA, Jüpiter’in sanat çalışması tadındaki yeni fotoğraflarını yayımladı

Tablo gibi hepsi.

Eğer bizleri uzun zamandır takip ediyorsanız, oyun ve teknoloji haricindeki konulara da zaman zaman değindiğimizi biliyorsunuzdur. İşte bu haberimizde de oyun veya teknoloji sektörü haricinde gerçekleşen bir yeniliği sizlere sunacağız. Bu yenilik, başlıktan da anlayabileceğiniz gibi uzay ile alakalı çünkü NASA, Jüpiter için yepyeni fotoğraflar yayımladı. Bu fotoğrafları sizlerle paylaşıyor olmamızın nedeni ise, fotoğrafların bir fotoğraf gibi değil de, sanat çalışması olarak görünüyor olması. Sanıyorum ki bu dediğimizi, hemen aşağıdan ilk fotoğrafa bakarak daha iyi anlayabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NASA, Jüpiter'in sanat çalışması tadındaki yeni fotoğraflarını yayımladı

NASA, geride bıraktığımız Şubat ayı içerisinde bir Junocam programı gerçekleştirdi ve bu program dahilinde, sizlerin de yukarıdan görebileceğiniz ilk fotoğraf çekildi. Bu fotoğraf, Jüpiter’in bulutlu bir havasını gösteriyor. Bu fotoğraf çekildiği sırada, gezegende kara bir fırtına gerçekleşiyor, bu yüzden böyle çılgın bir fotoğraf karşımıza çıkıyor. Tabii bu fotoğraf %100 doğal değil çünkü fotoğrafın renkleri Roman Tkachenko tarafından biraz canlandırılmış. Etrafı daha rahat görebilmemiz için.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mother-of-pearl-768x382

Geride bıraktığımız Pazartesi günü, bahsetmiş olduğumuz program sonlandırıldı ve elimizde, sadece bu haber içerisinden görebileceğiniz 3 fotoğraf kaldı ve dediğimiz gibi hepsi de birer sanat çalışması gibi görünüyor. Bahsi geçen bu problem, ilk olarak 2011 senesinde başlatılmıştı ve 5 senelik yalnız bir seyahat ardından, NASA’nın aracı, 2016 senesi içerisinde, amaçlarından bir tanesine daha ulaştı. Program dahilinde gönderilen Juno’nun amacı, 37 yörüngeyi dolaşmak ve Juno, bu güne kadar 5 tanesini ziyaret etti. Fakat bu program, tüm yörüngeleri dolaşması ile bitmeyecek Juno için. Çünkü Juno, yakın bir tarihte Jüpiter’in yörüngesinden çıkıp, uzay boşluğunda, sonsuzluğa yolculuk edecek.

The-border-768x361

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yeni duyurusu yapılmış olan Destiny 2 hakkında da sizlere aktardığımız Destiny 2 çıkış tarihi, fiyatı, PC detayları, duyuru videosu ve daha fazlası yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.