Koray Bıçak (Naru) Kimdir?

Koray Bıçak (Naru) Kimdir?

Türkiye’nin en popüler e-sporcularından olan Koray “Naru” Bıçak kimdir? Bugün League of Legends‘ın önde gelen oyuncularından Naru‘yu tanıyacağız. Bundan önce yaptığımız Thaldrin kimdir? yazısına bakabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Koray Bıçak (Naru) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?
koray bıçak kimdir

Koray Bıçak, 27 Ağustos 1996 tarihinde doğmuştur. Lise eğitimini Antalya’da tamamlamıştır, League of Legends oyununu başlarda sadece hobi olarak oynuyordu. Fakat, bu oyundaki başarısı sadece hobi olmaktan çıkmıştı ve e-Spor takımları tarafından turnuvalara davet edildi. Daha sonrasında e-Spor sektörünün gerçekten büyük bir organizasyon olduğunu gören Koray Bıçak, profesyonel e-Spor kariyerine 2012 yılında Dark Passage takımı ile giriş yaptı.

İlk sezonunda çok büyük bir başarı gösteremeyen Naru, ilerleyen yıllarda ortalığı kasıp kavurdu. 2013 yılında düzenlenen DreamHack Summer turnuvasında ilk global başarısına imza atan Naru, bu turnuvada takımı ile 2. olma başarısı gösterdi. Bu turnuva sonrasında Naru ve DP, Bahar ve Yaz Mevsimi’ni kazandı ve ardından Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon olma başarısı gösterdi.

Bundan sonraki tüm sezonlarda adından sıkça söz ettiren Naru, Türkiye’nin en iyi orta koridor oyuncusu olarak görülüyordu. Oynamış olduğu her takımda büyük bir başarı sergiledi ve bazı takımlarda oynarken kaptanlık görevini de üstlendi.

Naru ve wtcN ile ilgili tüm League of Legends tutkunlarının unutamadığı bir an vardır. Naru, Lissandra karakteri ile wtcN’a tek atmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Naru’nun En Çok Oynadığı Karakterler

League of Legends oyununda orta koridor (mid) oynuyor, bunun yanı sıra ormancı (jungle) pozisyonunda da oynayabiliyor. En çok oynadığı karakterler lise Twisted Fate, LeBlanc, Zed ve Lissandra olarak göze çarpıyor.

Naru Hangi Takımlarda Oynadı?
naru

Hayranları bu iki sorunun cevabını çok merak ediyor: “Hangi takımlarda oynadı? Hangi takımda oynuyor?”

  • 2012 – Aralık 2015 – Dark Passage (Orta Koridor)
  • Ocak 2016 – Aralık 2017 – SuperMassive (Orta Koridor)
  • Aralık 2017 – Ağustos 2018 – Team Aurora (Orta Koridor)
  • Ağustos 2018 – Aralık 2018 – Team Aurora (Ormancı)
  • Aralık 2018 – Galakticos (Orta Koridor)

Sosyal Medya Hesapları ve Twitch Kanalı

Instagram hesabında 46 binden fazla takipçi, Twitter hesabında 64 binden fazla takipçi ve Facebook hesabında ise 64 binden fazla takipçi bulunuyor.

Ayrıca  Twitch kanalında 5,5 milyondan fazla izlenme ve 222 binden fazla takipçi bulunuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.