Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 16.08.2018

Her ne kadar çok oyunculu oyunların daha fazla konuşulduğu bir dönemde olsak da My Memory of Us bunların arasından sıyrıldı. Derinlik sahibi hikayesi ve inanılmaz duygusal bölümleri ile öne çıkan oyun hakkında oldukça heyecan verici bir gelişme yaşandı. Geliştiricilerden yapılan duyuruya göre, daha önce Steam üzerinden PC oyuncularına sunulan oyun Nintendo Switch konsoluna da geliyor.

Çarpıcı hikayesiyle, My Memory of Us bu yıl Nintendo Switch konsoluna geliyor.

İkinci Dünya Savaşı öncesi Varşova'sından ilham alan "The City"de geçen My Memory of Us, kahramanlık ve korku temalarını sorgulatıyor. Biri kız, diğeri erkek iki çocuk birlikte eğlenirken savaşın onlara neler getirdiğini görmeye başlıyorsunuz. Ayrılmak zorunda olan bu iki çocuğu bir araya getirmek ve yaşamaları için bir yol oluşturmak tamamen size kalmış bir görev. Dünyadaki kötülükten onları uzak tutmayı başarmanız gerekiyor.

Arkadaşlık ve sevgi kavramlarını sıklıkla aklınızdan geçireceğiniz side-scrolling türündeki bu oyun, oldukça özel bir deneyim sunuyor. Geliştiriciler arasında 2.5D olarak adlandırılan bir bakış açısından takip ettiğiniz oyunda pek çok bulmacayı da çözeceksiniz. PC platformunda Steam'de oldukça fazla olumlu yorum olan My Memory of Us, bu yıl içerisinde Nintendo Switch platformu için çıkışını gerçekleştirecek.

Crunching Koalas tarafından yapılan duyuruya göre, 2018 yılı sona ermeden My Memory of Us Nintendo Switch sürümünü göreceğiz. eShop üzerinden indirmeye açılacak olan oyunun fiyatı ise henüz belli değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.