avatar
Yazar: Leadergamer, Editör Yazım tarihi: 04.08.2022

Nasıl yapılacağını öğrendikten sonra MultiVersus 1v1’i kurmak kolaydır, ana menüdeki takım seçeneklerinin seçimini kaldırarak ve buna göre solo dövüşleri yeniden seçerek yapılır. Multiversus bir oyun olarak oyuncularla bireysel olarak savaşmaktan çok takım kavgalarına odaklanma eğilimindedir, ancak bu deneyemeyeceğiniz anlamına gelmez ve hatta daha çılgın dört oyunculu savaşlara daha odaklanmış bir deneyimi tercih edebilirsiniz. Aşağıda Multiversus’u 1’e 1 nasıl oynayacağınızı ve tek başına savaşanlar için bazı ipuçlarını açıklayacağız.

MultiVersus’ta 1’e 1 nasıl oynanır

MultiVersus 1v1 oynamak için oyuncuların basitçe aşağıdakileri yapması gerekir:

  • 1. Ana menüden, ana “Oynat” düğmesine basın
  • 2. “Çevrimiçi” sekmesine gidin
  • 3. İkincil sekme “Normal “e gidin
  • 4. Sağdaki “1’e 1” seçeneğini seçin (resmin sağ üst köşesinde sarı bir tik ile işaretlenmiştir)
  • 5. “Takımlar” seçimini kaldırın
  • 6. “Onayla” düğmesine bastığınızda, seçtiğiniz oyun listeleri arasından herhangi bir maça yerleştirileceksiniz.

Asıl sorun da bu – Takımlar’ın seçimini kaldırmadığınızda, oyuncular yine de bu maçlara sokulabilir – ve Takımlar çok daha popüler bir oyun listesi olduğu için, kullanıcı arayüzünde daha fazla öne çıkarılmasa bile, bu tür oyunlara girme olasılığınız çok daha yüksektir.

Kısacası, Normal Oynatma Listelerinden 1’e 1’i seçmeniz ve onaylamadan önce Takımlar seçeneğinin seçimini kaldırdığınızdan emin olmanız yeterlidir, bu da sorunsuz bir şekilde 1’e 1 oynamanızı sağlayacaktır. Eğer uzun bir süre geçtiyse, sizi bekleyen güzel bir MultiVersus dinlenmiş XP bonusunuz da olacak.

Bu arada, karakter seçerken, en iyisi Hibrit bir karakter ve biraz çok yönlülüğü olan birini seçmektir – tabiri caizse çok yönlü. Superman, Shaggy, Jake, Wonder Woman ve Harley Quinn, kendi başlarına iyi çalışabilen karakterler oldukları için güçlü seçeneklerdir. Ayrıca en iyi MultiVersus avantajlarını da dikkatlice düşünmek istersiniz – takımlar için iyi çalışan bonuslar, solo savaşlar söz konusu olduğunda her zaman iyi çalışmayabilir.

Aksine Reindog ve Steven Universe gibi destekleyici roller, destekleyecek (veya sonrasında MultiVersus Tostu verecek) müttefikleri olmadığında zorlanabilir. Ayrıca, güvenli bir mesafeden ateş ederken aggro çekmek için genellikle bir ortağa güvenen Bugs Bunny gibi menzilli karakterleri de mutlaka önermiyoruz. Eğer böyle bir karakter oynuyorsanız, ya rakibin size karşılık veremeyeceği kadar agresif olmalısınız ya da oyunun yarısını rakibin yolundan çekilmek için kaçınma oyunu oynayarak geçirmelisiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.