Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.03.2021

Görünüşe göre 2021 yılı biraz cepleri yakacak. Çünkü, zaten madenciler sebebiyle birçok oyuncu ekran kartı bulmakta zorluk çekiyor. Fakat bütün bunların üstüne, bir de MSI ekibi GPU fiyatlarını yükseltmeyi düşünüyor. Zaten endüstrinin analiz uzmanlarına göre 2022’ye kadar GPU bulmak gerçekten zor. DigiTimes tarafından verilen bilgiler, MSI ekibinin bu ekran kartı stokları bulma sorunlarından dolayı fiyatları bir tık yükseltmeyi planladığı yönünde oldu.

MSI ekibi GPU fiyatlarını neden yükseltmeyi planlıyor?

DigiTimes ekibi tarafından verilen bilgilere göre MSI ekibinin önemli isimlerinden Joseph Hsu, yatırımcılara ekran kartlarında 2 basamaklı artışlar beklediğini söyledi. Sadece ekran kartlarında değil, aynı zamanda oyuncu dizüstü bilgisayarları ve anakartlarda da bu fiyat artışlarını görebileceğimizi söyledi. Zaten yüksek seviyedeki ekran kartları gerçekten çok ama çok pahalıyken, daha fazla fiyat artışı demek, biz oyuncuları iyice yok edebilir.

Fakat, bütün bunlar bir yana, Ekim 2021 ayında Ethereum2 ile Ethereum’un birleşmeye başlamasının ardından ekran kartlarındaki fiyatlarda da düşüşler göreceğimizi tahmin etmek mümkün. An itibari ile madenciler için en çok kazancı sunan Ethereum bittiğinde veya bitmeye yakın bir yere geldiğinde, madencilerin büyük bir kısmı da ellerindekileri çıkarmak isteyecektir muhtemelen. Bu da, piyasada bir anda çok fazla ekran kartı bulunması ve bu sebeple de fiyatların düşmesi demek olabilir. Tabii, bütün her şeye rağmen madencilik yapmaya devam eden madenciler, bu ekran kartlarını kapmazsa.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.