Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 06.11.2021

Bilgisayar toplama konusunda deneyimi olmayan kullanıcılar için MSI hazır sistemleriyle de bir seçenek haline geliyor. Yapmanız gereken bilgisayarda hangi oyunları oynamak istediğinize karar vermek. MSI gerisini sizin için halledecek. MSI masaüstü serisi, performans, estetik, bağlantı ve deneyim gibi özellikleri ile "G.A.M.E Unlimited" konseptini sizlere sunmakta. Ayrıca, hazır toplanmış masaüstü PC sistemlerinde kullanıcılar yalnızca tak-çalıştır deneyimi yaşarlarken MSI masaüstü bilgisayarlarda siz ürünü satın alırken entegre ettiği yazılım ve donanımları ile süreci tamamlamanıza yardımcı oluyor.

MSI 12. Nesil Intel Gaming serisi masaüstü bilgisayarlar

Yeni MSI Gaming masaüstü bilgisayarları Intel'in en yeni 12. Nesil Alder Lake işlemcileri ile donatılıyor. Üstelik Intel 7 üretim teknolojisi P-Core (Performans) ve E-Core (Verimlilik) çekirdekleriyle hibrit bir mimariye sahip. Bu sayede çoklu görev performansında %47'ye varan artış sağlanıyor.. Oyun performansı da önceki nesle göre %13'ten fazla artışa sahip. Ek olarak K serisi Gaming Desktop bilgisayarların tamamı, DDR4 ile donatılmış önceki nesilden %60 kadar daha yüksek okuma hızına sahip DDR5 bellek ile donatıldı. Bu sayede oyuncular daha hızlı bir şekilde oyun deneyimi yaşayabilecek.

Dahası da, MSI 12. Nesil Gaming Desktop bilgisayarların tümü Windows 11 ile geliyor. Ayrıca sahip olduğu Direct Storage teknolojisi sayesinde sistemin oyunu hızla okuması sağlanıyor. Ayrıca, Auto HDR işlevi ile SDR oyun sahneleri bile HDR kalitesine iyileştirerek oyun deneyiminizi yükseltecek. En önemlisi de MSI, Intel'in 12. Nesil kilitsiz işlemci modellerini bu kez MEG Aegis Ti5, MEG Trident X ve Codex X5 modellerinde piyasaya sürüyor. Böylece bu modellerin tümü G.A.M.E Unlimited ruhuna sahip ve oyun deneyiminizi yepyeni bir çağa taşıyor.

MSI MEG Aegis Ti5 12th - Geleceğe giden yol

Amiral gemisi masaüstü oyuncu modeli MEG Aegis Ti5 12th, Intel Core i9-12900K işlemci ve NVIDIA RTX 3090 ekran kartı ile donatılıyor. Ayrıca, İ9K işlemci ve RTX 3090 grafiklerinin üstün performansını tam anlamıyla gösterebilmek ve göğüsleyebilmek için Silent Storm Cooling 4 soğutma teknolojisi barındırıyor. Ayrıca, HMI Gaming Dial sistemi sayesinde oyuncuların sistem performansı ayarlarını hızlı bir şekilde değiştirmelerini sağlıyor. Dahası da, oyuncuların LCD panel üzerindeki animasyonu özelleştirmelerine de olanak tanıyor.

Model Adı MEG Aegis Ti5 12th
CPU Intel Core i9-12900K
GPU NVIDIA RTX 3090
RAM 128GB DDR 5 4400Mhz (max)
(4x U-DIMMs)
SSD 2x PCIe Gen4
1x SATA/PCIe Gen4
HDD 1x 3.5 Sürücü yuvası
2x 2.5 Sürücü yuvası
Bağlantı I225-V(2.5G) + I219-V(1G) Wi-Fi 6E AX211 (Gig+)

MSI MEG Trident X 12th - Oyunun gözde parçası

Kompakt boyutlu Trident serisi için MSI, soğutma performansında yeni bir soluk getiriyor. Ayrıca MSI, MEG Trident X 12th modelinde geliştirilmiş CPU performansı sunuyor. Üstelik sistemin soğutma performansı özel "Silent Storm 3" soğutma teknolojisiyle genişletilmiş heatsink tasarımı sunuyor. Bu sayede ısı yayılma alanı önceki nesle kıyasla %26 oranında arttırılarak oyuncuların en akıcı oyun deneyimi yaşamalarına olanak tanıyor.

Model Adı MEG Trident X 12th
CPU Intel Core i7-12700K
GPU NVIDIA RTX 3090
RAM 64GB DDR 5
4800Mhz (max)
SSD (2x U-DIMMs)
1x SATA/PCIe Gen4
HDD 1x PCIe Gen4
2x 2.5 Sürücü yuvası
Bağlantı I225-V(2.5G)

MSI MAG Codex X5 12th - Oyuna hakimiyetinizi minimalist bir tarzla gösterin

Codex serisi, ana akım pazarda son derece popüler. MAG Codex X5 12th modeli agresif bir görünüme, geniş cam yan panele ve oyuncuların yazılımla özgürce ayarlayabileceği RGB aydınlatma efektlerine sahip. Bu sayede MAG Codex X5 12th modeli Intel Core İ9-12900K işlemci ve NVIDIA RTX 3090 grafik kartı ile donatılmıştır. Bu sayede 3A oyunları rahatlıkla çalıştırabilir. Dahası da, 2.5G Ethernet ve WiFi 6E ağı ile oyunculara oyunları gecikmesiz oynama özgürlüğü sunuyor.

Model Adı MAG Codex X5 12th
CPU Intel Core i9-12900K
GPU NVIDIA RTX 3090
RAM 128GB DDR 5
4400Mhz (max)
SSD (4x U-DIMMs)
2x PCIe Gen4
HDD 1x SATA/PCIe Gen4
1x SATA/PCIe Gen3
Bağlantı 2x 3.5 Sürücü yuvası

Renkler her zaman önemli

MSI, yeni Intel 12. Nesil işlemci ve Windows 11 çıkışı ile daha fazla kullanıcının renk ve görüntü kalitesine önem vereceğini biliyor. Bu sayede PC ve notebook bilgisayarlar artık gelecek nesil işlemciler ile daha yüksek performans sunacaklar. MSI, yaptığı araştırma ve çalışmalar sonucunda kullanıcıların renk performansına da önem verdiğini fark etti. MSI, "İnsanlar monitörün başında geçirdikleri süre arttıkça renk performansına daha çok önem veriyorlar." dedi.

QD üstün renk - Oyuncu monitörlerinde yeni standart

Tom's Hardware tarafından yapılan MAG274QRF-QD monitör incelemesinde "Bugüne kadar ölçtüğümüz en geniş renk gamı" sözlerine yer veriliyor. Üstelik MSI QD serisi, kullanıcılar arasında oldukça bilinen ve birçok ödül alan bir ürün. Ancak MSI bununla yetinmiyor. QD serisi yalnızca Quantum Dot teknolojisi ile donatılmış bir ekran değil. Aynı zamanda renk kalibrasyonu yapabilen bir yazılıma da sahip. Bu sayede oyuncular oyunlarda en iyi renklere kavuşacak. Ayrıca, QD üstün renk destekli monitörlerin ilk MPG modelleri ise MPG Artymis 273CQRX-QD ve MPG Artymis 273CQR-QD olacak. Üstelik yeni MEG 341 Mini Led modeli de bu listede yer almakta.

 

MSI monitör

Ayrıca MSI, dünyaca ünlü panel üreticisi AUO ile işbirliğini duyuruyor. Bu kez MSI, AUO AmLED çözümü ile dünyanın ilk mini led teknolojisine sahip 34 inç monitörünü tanıttı. Bu monitör ayrıca 800R merkez kavis ve 1000 nit'e kadar parlaklık ile HDR 1000 performansını desteklemekte. Elbette bu monitör size en iyi oyun deneyimi sunuyor ve monitörlerdeki en yüksek standardı belirliyor.

MSI monitörler ile konsolda oyun deneyimi

Mevcut kavisli ve eSpor oyuncu monitörü segmentinin yanı sıra MSI, yeni nesil konsollara da değiniyor. Yeni nesil konsolların yüksek tazeleme hızları, 4K çözünürlük desteklemesi nedeniyle konsol severlere de oyun serisi sunuyor. MSI zaten aşağı ölçeklendirme yöntemi sayesinde 4K çözünürlüğü 2K sunabilen bir konsol modu geliştirmişti. Şimdi de MSI, konsol oyuncuları için muazzam bir monitör sunuyor. Eşsiz KVM 3.0 özelliği nedeniyle, konsol oyuncularının kontrolcü ile monitör OSD ayar menüsüne ve makro tuş atamalarına ulaşmanızı sağlıyor. Bu sayede konsol oyuncuları kolaylıkla monitör ayarlarını değiştirebilecekler. MSI, uzaktan kumanda veya monitör arkasındaki tuşlara gereksinim duymadan hızla ayar yapabilme fırsatı sunuyor.

Her şeyden önemlisi de Optix MPG321UR-QD, hızlı tepki süresi ve 4K çözünürlükte 144Hz tazeleme hızıyla HDMI 2.1 arabirimine sahip. Kısaca, 4K 144Hz monitörde konsol keyfi yaşamak istiyorsanız MSI Optix MPG321UR-QD modeli iyi bir tercih. HDMI 2.1, en yeni HDMI arabirimi. Bu sayede en güncel HDMI arabirimine sahip olacaksınız. Dahası da bu monitör, eşsiz KVM 3.0 yetenekleriyle donatılan ilk MSI monitörü olma özelliği taşıyor. Diğer yandan MSI, TV gibi büyük bir ekran tercih eden kullanıcılar için 2022 yılında yeni bir OLED 55 inç monitör sunacağını belirtti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.