Mr. Robot’un 2. sezonu başlıyor! (Spoiler’lı)

Mr. Robot’un 2. sezonu başlıyor! (Spoiler’lı)

Aman bilgisayarları kapatın, internetleri kesin! Mr. Robot geliyor!

Mr. Robot; çıktığı zaman olmasa bile, sonradan hak ettiği ilgiyi toplayan ama yine de büyük kitlelere ulaşamamış efsane dizilerden. İlk sezonunu ağızlarımızın suyu aka aka, dumurdan dumura koşa koşa izlediğimiz dizinin 2. sezonu 13 Temmuz 2016’da başlayacak. Şimdi; bu yazıyı diziyi izlemiş ve yeni sezonda olacakları bekleyenler için bol bol spoiler vererek yazdık. O yüzden eğer hala izlemediyseniz yanlış yerdesiniz. Sizi, Mr.Robot’u kısaca anlattığımız ve spoiler vermediğimiz yazımıza alalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Lmrrrobt

Anlatmaya nereden başlayalım bilemiyoruz. fsociety’nin başarılı saldırısından sonra ortalığın ne halde olacağından mı? Angela’nın E-Corp’ta işe başlayarak 180 derecelik bir karakter dönüşümü yaşamasından mı? Zamanı “hack’leyen” Çinli abimizin, E-Corp’un en üst mevkisindeki insanlarla kanka olduğunu öğrenmemizden mi? Ya da; tüm bu hengame içerisinde manik depresif bilgisayar korsanımız Elliot ne konumda olacak, ondan mı? Yoksa bütün bu olaylar birbirine nasıl bağlanacak, ondan mı? Peki ya Tyrell Wellick karakterinin Elliot’a okkalı bir kazık atıp yok olması? O ne olacak? İsterseniz 1. sezon nasıl bitmişti kısaca hatırlayalım.

Christian Slater’ın canlandırdığı Mr. Robot karakterinin aslında Elliot’ın kendi olduğunu öğrenmemiz akabinde Elliot, Mr. Robot’un lideri olduğu fsociety korsan grubunun saldırısını iptal etmek ister. Ancak başaramaz, çünkü Tyrell Wellick isimli psikopat arkadaşımız çoktan saldırıyı başlatmış ve ortadan kaybolmuştur. Tüm bunlar olurken Angela, kendinin ve Elliot’ın babasının şirket ihmali yüzünden öldüğünü keşfeder. Akabinde E-Corp’a dava açar fakat hırsı ve tuttuğunu koparma huyu E-Corp patronları tarafından çok beğenilir. Dolayısıyla kıyak bir iş karşılığında davadan çekilir. Dizinin son sahnelerinde ise; bir yandan borç batağından kurtulmuş bir toplum görürken, bir yandan da bir sezon boyunca gözümüzde büyütülen Çinli bilgisayar korsanı ağabeyimizi E-Corp patronları, silah tüccarları, yani kısaca patronların patronlarının toplandığı bir toplantıda görürüz. Aradan yaklaşık bir sene geçer ve tüm bu hikaye nereye gidecek görme fırsatına kavuşmuş oluruz.

Normalde böyle durumlarda, olayların nereye gideceğiyle alakalı teorilerimiz olur, ama konu Mr. Robot olduğunda hiç bir şeyden emin olamıyoruz. Tek yapabildiğimiz 13 Temmuz 2016’yı sabırsızlıkla beklemek. Peki size göre yeni sezonda bizleri neler bekliyor?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.