Mount & Blade II: Bannerlord’un, Gamescom tanıtım videosu yayımlandı

Mount & Blade II: Bannerlord’un, Gamescom tanıtım videosu yayımlandı

Kaleleri, savaşarak değil; konuşarak kuşatın.

2008 yılında çıkış yapan ilk Mount & Blade oyunu, oyunculara tanıdığı özgürlükler sayesinde kısa sürede popülerleşmişti; devam oyunu olan Warband’in şanına ise diyecek bir şey yok. E3 2016 fuarında; yeni Mount & Blade oyununu neredeyse tamamlanmış olarak görünce, ağzımız kulaklarımıza vardı. Mount & Blade II: Bannerlord, kendini Gamescom 2016’da bütün ihtişamıyla gösterdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mount & Blade II: Bannerlord

Kale kuşatmasının ardından, şimdi de karşımızda kale savunmasını görüyoruz. Eski oyunlara göre büyük farklılıklar olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Surlara sabit yaylar yerleştirmekten tutun da, yıkılabilir mekanlara kadar pek çok yenilikten bahsetmek mümkün. Savaş öncesi arayüz de Mount & Blade: Warband’de deneyimlediğimizden tamamen farklı. Gerçekçi kuşatma silahlarına karşı, stratejik hamleler yapmanız ve savaşın gidişatını değiştirmeniz gerekiyor.

Bir önceki oynanış videosunda da gördüğümüz değişikliklerin üzerinden geçtikten sonra, yeni bilgilerle ilerleyelim. Bütün bu destansı savaşların arkasında; entrika, politika ve aşk içeren feodal bir dünya bulunuyor. Dostlarınız veya düşmanlarınızla müzakereler yapabiliyor, oyunun gidişatını değiştirecek kararlar alabiliyorsunuz. İçinde olduğunuz savaş, çıkarlarınızla uyuşmuyorsa; düşmanınıza toprak, mal veya para teklif ederek savaşmaktan vazgeçirmeye çalışıyorsunuz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kuşatmaları sadece silahlarla değil, sözlerinizle de kırabileceğiniz Mount & Blade II: Bannerlord; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için geliştiriliyor. Oyunun geliştiricisi ise, tabii ki TaleWorlds Entertainment. Evet, bayrakları Mount & Blade II: Bannerlord için asabiliriz.

Kaynak: DSOGaming

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. Kürşat dedi ki:

    Ps4 için geleceği kesinmi ? Ben kaynak bulamadım.

  2. Yaşar Baturalp dedi ki:

    TuruncuLevye’nin, TaleWorlds Entertainment’ın kurucu ortaklarından Armağan Yavuz ile yaptığı bir röportajda; oyunun yeni nesil konsollar için de geliştirildiği belirtilmişti. Yani evet, gelecek.