Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 07.04.2020

Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda ekibinizdeki tutsak ile asker yapmak oldukça önemli olabiliyor. Bu seferki rehberimizde ekibinizdeki tutsağın nasıl asker yapılacağından bahsedeceğiz. Aldığınız tutsakları tabii ki de satabilirsiniz fakat başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Tutsakları ekibinize asker olarak almak da bir seçenek. Sadece bir kasabaya veya köye gidip kolayca yeni askerler satın alma mekaniğinden biraz daha karmaşıktır. Mount and Blade 2 Bannerlord’da bir savaşa katılıp o savaşı kazandığınızda tutsak ele geçirme şansınız oldukça düşüktür.

Mount and Blade 2 Bannerlord rehber, ipuçları, çözümler, hileler ve dahası için buraya tıklayın.

Mount and Blade 2 Bannerlord ekibinizdeki bir tutsak nasıl ekibinizden bir asker olur?

Tutsakların avantajı herhangi bir birlikten olabilmeleridir, köylü piyadelerinden iyi eğitimli süvari birimlerine kadar her şey dahil olmak üzere kapsamaktadır. Bu nedenle, mahkumları almak, hem gelirinizi artırmak hem de askerlerinizi en üst seviyeye yükseltmek zorunda kalmadan ordunuzu geliştirmek için iyi bir seçimdir. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda ekibinize tutsak aldıktan sonra parti menüsünü kontrol edin. Orada tüm parti birimlerinizin bir asker listesi ile karşılaşacaksınız. Parti limiti sorunu sizi burada karşılayacaktır. Bunun için parti limiti yükseltme rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda limiti artırana kadar daha fazla asker taşımanız mümkün değildir. Fakat parti limitinizi yükselttikten sonra oyunda sık sık yeni askerler için çok fazla alanınız olduğunu göreceksiniz ve tutsak yeni birlik oluşturmak için harika bir kaynaktır. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda parti sekmesinden asker yapmak istediğiniz mahkumu seçin. Size ekibin adını verecektir, kaç tane tutsağa sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Buradaki oklu küçük simge, ordunuza bir tutsak alabileceğinizi göstermektedir. Ancak, tutsakların hepsi aynı anda erişilebilir değildir.

Son olarak tutsakların ahlakla ilgili sorunları olduğunu unutmamanız gerekmektedir. İlk olarak, eski lidere ihanet etmek istemiyorlar. Ancak endişeye mahal yok, zaman geçtikçe Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda daha fazla tutsak size yemin etmeye ve asker olmaya istekli olacaktır. Eğer henüz erişilebilir olmayan bir tutsağı ekibinize almak istiyorsanız, onu yanınızda bulundurun. Zamanla ordunuza katılacaktır. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununun şu anda erken erişime sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu rehberde bahsettiğimiz bazı şeylerin değişebileceğini unutmayınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.