Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.09.2018

Günümüzün en çok beklenen yapımlarından biri olarak gösterebileceğimiz Mount and Blade 2 Bannerlord, bildiğiniz üzere Gamescom 2018 etkinlikleri esnasında damgasını vuran oyunlardan bir tanesi olmuştu. Oyunu deneme fırsatı elde edenler tarafından bir hayli övülmüş ve bu sayede bizleri daha da sabırsızlaştırmıştı. Bu haberimizin de konuğu olan Mound and Blade 2 Bannerlord'un geliştiricileri oyun hakkında gerçekten önemli diyebileceğimiz bilgileri VG247 ile paylaştı.

Mount and Blade 2 Bannerlord içerisinde neredeyse 40 farklı şehir olacak

VG247 ile konuşan Mount and Blade 2 Bannerlord yetkilileri, "30'dan fazla, 40'a yakın farklı şehirler, yüzlerce köyler ve bir sürü de kalemiz var." diyerek açıklamalarına giriş yaptılar. Devamında ise, "Bütün şehirler birbirinden farklı olarak modelleniyor, her şey, her şeyden farklı görünüyor. Bütün bunları birleştirdiğinizde ise gerçekten büyük bir şey ortaya çıkıyor. Bunun hesabını yapmadım ama büyük." diyerek, bizleri bekleyen şehirler ile ilgili ilk bilgileri paylaştı.

Mount and Blade Warband'de neredeyse her şeyin menüler aracılığıyla yapıldığına değinen geliştiriciler, bu durumun her ne kadar güzel olsa da, çok da hoş olmadığını dile getirdi. Bu duruma da, menüleri kaldırarak çözüm getirmeyi tercih etmişler. Mount and Blade 2 Bannerlord'da, her oynanış elementinin oyunun her anında çalıştığından emin olmak istemişler. Başlangıçta küçük bir ekibimiz bulunuyor olacak ve bunlarla haydut avına çıkabileceğiz.

Oyunun ortalarına doğru emriniz altında eh işte denilebilecek bir grup bulunuyor olacak verilen bilgilere göre. Savaşa girdiğimizde de, her şeyden sorumlu olan komutan bize yardımcı olsun diye asker verecek bu sebeple. Mount and Blade 2 Bannerlord oynarken her şeyi yönetmek isteyen oyuncuların bir komutan veya kral olması gerekmekte. Ayrıca, hikaye açısından da sabit bir hikayenin bizleri beklemediğine değindiler. Yani, durum önceki oyunlarda olduğu gibi olacak gibi görünüyor.

Bizleri sevindiren nokta ise, Mount and Blade 2 Bannerlord geliştiricilerinin hala topluluktan tavsiyeler alarak, topluluğa göre iş yapıyor olması. Yani, oyun içerisinde, Mount and Blade 2 Bannerlord özellikleri arasında görmek istediğimiz neredeyse her şeyi göreceğiz. Kalkan kullanma konusunda da birtakım yenilikler göreceğiz gibi görünüyor. Yine, verilen bilgilere göre Mount and Blade 2 Bannerlord geliştirici ekibi, ellerindeki teknolojiyi olabildiğince oyuna yedirmeye çalışmışlar. Bu sayede, biz oyunculara çok daha iyi bir oynanış sunmayı hedeflemişler. Son olarak da, oyun için hala resmi bir çıkış tarihinin belirtilmemiş olduğunu paylaşmamızda fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.