Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 07.04.2020

Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda hızlı para kasarak daha kolay hükmetmek her oyuncunun hayali. Bu seferki rehberimizde nasıl daha hızlı para kazanılacağından bahsedeceğiz. Fakat kısa yoldan zengin olma tarzında bir yaklaşım ne yazık ki mevcut değildir. Oyunda para kazanmak zor olduğu için uzun soluklu bir macera haline dönüşüyor. Zaten Mount and Blade 2 Bannerlord tasarlanırken amaç da buydu. Ancak, biraz sabırlı olduktan ve uygun alanlara doğru zamanda yatırım yaptıktan sonra, çok daha hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mount and Blade 2 Bannerlord’da başlıca giderleriniz partiyi yönetmek ile alakalı olacaktır, özellikle oyunun henüz başlarındaysanız. Her askerin bakımı için bir miktar paraya ihtiyaç vardır, askerlerin rütbesi her ne kadar yüksekse, ücret de bir o kadar fazla olur. Askerleri büyük miktarlar halinde yükseltmeden önce yeterli paraya sahip olduğunuzdan emin olmak için beklenen değişikliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda hızlı para kazanmak için yapmanız gerekenleri hemen aşağıda listeledik.

Mount and Blade 2 Bannerlord rehber, ipuçları, çözümler, hileler ve dahası için buraya tıklayın.

Peki, Mount and Blade 2 Bannerlord oynarken nasıl hızlı para kasacağız?

Dostlar ya da düşmanlar edinin

Mount and Blade 2 Bannerlord’a ilk başladığınızda köylere ya da kasabalara rastgele saldırmak isteyebilirsiniz, fakat acele etmemenizi öneririz. Eninde sonunda etrafa saldırmanız gerekecek. Başka bir krallığa katılmanız ve onlarla birlikte etraftaki düşmanların hakkından gelebilirsiniz. Her iki türlü de birileriyle savaşmanız gerekecek. Kazandığınız savaşlar size belirli bir miktar gelir sağlayacaktır.

Karavanlara saldırmak veya karavanlarla çalışmak

Karavanlar genelde iyi korunaklı birimlerdir. Bu yüzden karavanları ele geçirmek için güçlü birliklere ihtiyacınız vardır. Ancak karavandaki askerlerin sayıları genellikle oldukça düşüktür. Karavanlardan iyi paraya satılabilecek çok değerli kaynaklar düşebilir. Ayrıca mevcut piyasa hakkında bilgi edinmek için karavan lideri ile konuşabilirsiniz. Piyasa bilgisi oldukça yüksek olan karavan liderlerinden, şarabın başka bir yerde çok daha fazla kar ile satıldığı bilgisi elde edebilirsiniz. Daha sonra bu bilgileri düşük alış ve yüksek satış yapmak için kullanabilirsiniz. Bu da uygun bir seçenek fakat al sat işi tonla para kazandırmamakta. Karavanı yok etmek genellikle daha fazla kar sağlamaktadır.

Demircilik

Demircilik her ne kadar yavaş bir iş olsa da bir o kadar karlıdır. Bulduğunuz hemen hemen ucuz olan her silah malzemelere eritilebilir. Malzemeler, 100 değerin altındaki eşyaları kullandığınız sürece, silahlardan her zaman daha değerlidir. Örneğin, bir Tırtıklı Mızrak kendi başına 54 paraya satılıyor. Ancak bunu eritirseniz size 4 adet Sertağaç, 1 adet Ferforje ve 2 adet Demir verir. 1 adet Ferforje ve 2 adet Demir’i yaklaşık 300 Dinar’a satabilirsiniz. Silahın değerinin yaklaşık 3 katından fazla etmektedir.

Yerleşim yerleri almak

Her ne kadar kolay olmasa da Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda hızlı para kazanmak için bir yerleşim yerine sahip olmak harika bir seçenektir. Çoğu kale ve büyük kasabalar 200 ila 500 birlik tarafından korunur ve büyük bir ordu olmadan kuşatma oldukça zordur. Kalelerin ve büyük kasabaların yanından geçerken garnizon numaralarına dikkat etmeye özen gösterin. Bazen şansınız yaver gidebilir ve direnci oldukça düşük olan bir kasaba ele geçirebilirsiniz. Bir yerleşime sahip olduğunuzda, çevredeki köylerin güvende olduğundan ve vergilerin zaman içinde ödeneceğinden emin olun.

Karavan kurmak

Karavanlardan hakkında birçok mekanik hala belirsizdir. Ancak bir karavan kurmak belirli bir süre sonra sizler için büyük bir gelir kaynağı olabilir. Başlangıçta her ne kadar pahalı bir yatırım gibi gelse de zamanla kendini amorti edecektir. Karavan kurmak yaklaşık 15,000 paradır. Kara geçmek oldukça uzun zaman alabiliyor, bu durum yaklaşık 2-3 oyun sezonu sürebilir. Karavan başlangıçta zarar bile edebilir ve bu günde yaklaşık 300 para olabilir, ancak iş ilerledikçe size günde yaklaşık 1000 para getirisi de olabilir.

Atölyeler satın almak

Son gelen düzenlemelerle birlikte atölye başına maksimum gelir 200 paraya düşürüldüğü için bu mekaniğin tam olarak nasıl çalışacağı belli değil. Buna rağmen bir atölye satın almak istiyorsanız, 13,000 ile 15,000 arası paraya ihtiyacınız olacaktır. Günlük 200 para kazanmanız size garanti edilmektedir. Birkaç ay sabrettikten sonra size saf kar kazandırmaktadır.

Son olarak, Mount and Blade 2 Bannerlord oyununun şu anda erken erişime sahip olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu rehberde bahsettiğimiz bazı şeylerin değişebileceği veya değişmeyeceğini lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Herkese keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.