Monster Hunter World oyununun yan karakterleri, görevleri ve daha fazlası için yeni detaylar yayımlandı

Monster Hunter World oyununun yan karakterleri, görevleri ve daha fazlası için yeni detaylar yayımlandı

Oyun hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk.

Capcom firmasınca geliştirilen ve daha önceleri Nintendo‘nun oyun konsollarında boy gösteren Monster Hunter serisi, yeni oyunu ile çıkışına yakın yepyeni ekran görüntüleri, özel görevler, yaşayan yan karakterler hakkında detaylı bilgiler vererek oyuncuların heyecanını ikiye katladı. Yakın zamanda beta sürecini tamamlayan oyun, olumlu yorumlar almaya devam ediyor. Önceki Monster Hunter oyunlarında da devasa bir dünya sunan Capcom, çıkacak olan yeni oyununda bu konuda yine bizleri devasa dünyasında kaybedecek. İşte Monster Hunter World oyununun yan karakterleri, görevleri ve daha fazlası için yeni detaylar.

Monster Hunter World

Oyun içindeki Bounty sisteminden bahseden Capcom, öncelikle normal görev esnasında meydan okumalar yapabileceğimizi ve periyodik olarak oyunculara sunulan Priority Bounties ve Devlivery Bounties ögeleri ile tesislerin inşasında kullanabileceğimiz puanlar toplayacağımızı belirterek, maksimum 6 Bounties’i görev listemize alabileceğimizi ve Priority Bounties’leri tamamladığımızda Astrea‘daki,yani oyunun geçtiği ana dünya üzerinde, yeni tesislere erişebileceğimizinde altını çizdi.

Sırası ile Survey Quest ögelerine de değinen Capcom, bu görevlerin ana amaçlarının yaratık avlama ve materyal toplama görevleri olduğunu, sıradan olan görevleri teslim edebilirken, sınırlı olan bazı görevleri teslim ettiğimizde bizleri özel hediyelerin beklediğini söyledi. Son olarak Guild Card‘ların oyun içinde özelleştirilebilir olduğunu ve diğer oyuncular ile paylaşılabileceğini ve bu kartların oyuna başlamak için harika bir imkan tanıdığını iletti.

Capcom, oyun içi 1080p çözünürlüğe sahip onlarca ekran görüntüsü paylaşmaktan da çekinmedi. Ayrıca oyun içi bir çok detayı içeren mini fragmanlar, detaylı yaşayan dünya, görev veren yan karakterler, özelleştirilebilir materyaller ve oyunun PlayStation 4 Pro konsolundaki teknik altyapısından bahsetmeyi de unutmadı. Oyunun PlayStation 4 Pro üzerinde 3 grafik moduna sahip olacağını, oyuncuların bunlardan birini tercih edip rahatça oynayabileceğini söyledi. Bunlar sırasıyla, yüksek grafik, yüksek kare saniye oranı ve her ikisinin de harmanlandığı dengeli grafik modu.

Son olarak, Monster Hunter World‘ün daha çıkmadan geçtiğimiz hafta Japonya’da sadece PlayStation 4 Pro’da 33.000 adet satıldığını ve oyunun 24 Ocak 2018 de PlayStation 4 Pro ve Xbox One konsollarına çıkacağını, ayrıca PC için henüz bir tarih verilmemiş olsa da ileri bir tarihte piyasaya sürüleceğini de unutmadan söylemiş olalım.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın