Monster Hunter World, satış hedeflerine bekleneneden erken ulaştı

Monster Hunter World, satış hedeflerine bekleneneden erken ulaştı

Capcom rakam vermedi ama satışlardan memnun.

Daha fazla kitlelere ulaşmak, genellikle satışları olumlu yönde etkileyen bir faktördür. Tabii yalnızca daha çok kişiye ulaşmak da yeterli olmuyor, iyi bir video oyunu sunmak gerekli oyunculara. Son yıllarda yalnızca Nintendo tarafından üretilen oyun konsollarına çıkarılan Monster Hunter serisi, yeni oyunuyla farklı platformlara ulaştı. Oyunun oldukça beğeni toplaması ve yüksek puanlar elde etmesi de satışlarına yansıdı. Capcom tarafından yapılan açıklamalarla, Monster Hunter World oyununun, belirlenen satış hedeflerine erkenden ulaştığını görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Monster Hunter World, satış hedeflerine bekleneneden erken ulaştı

Capcom tarafından yapılan açıklamalar neticesinde Monster Hunter World, mali yıl için belirlenen hedefleri geçti. Net satış rakamlarının verilmediği fakat 5 milyon adet dağıtıldığı bilinen oyun için hedeflenen rakamların, erken sürede aşıldığını anlaşılıyor. Farklı platformlara yayılma ve iyi oyun yapmanın karşılığının Capcom tarafından alındığını görüyoruz. Ayrıca video oyunları sektöründe, mali yıl bitiminin Mart 2018 olduğunu da hatırlatalım.

Oyunun satış başarısı ifadeleriyle birlikte, Capcom yetkilileri, hedeflerini biraz aşağıda tuttuklarını itiraf ediyorlar. Bunun sebebini ise Monster Hunter serisinin önceki senelerde düşen satış grafiği olduğu belirtiliyor. Ayrıca 2017 senesinde, aynı firmanın geliştirdiği Resident Evil 7 oyununun hedeflerden uzak kalması da akıllardaki sayılarda düşürmüş olabilir.

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi, iyi oyun yapmak, yüksek kitlelere ulaşıp beğeni kazanmak, oyun satışlarını etkiliyor. Ünlü Japon video oyun firması Capcom da yeni stratejisiyle başarıyı yakalamış durumda. Yapılan açıklamalar arasında, beğenilen video oyunu Monster Hunter World için belirlenen, tüm zamanlar satış hedeflerinin de bir kısmını karşıladığı bilgisi de bulunuyor. Oyun, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.