Monster Hunter World, Behemoth etkinliği oynanış görüntüleri paylaştı

Monster Hunter World, Behemoth etkinliği oynanış görüntüleri paylaştı

Etkinlikle birlikte gelen güncelleme yeni ekipmanlar ve hata gidermelerini de kapsıyor.

PC platformu için gün sayan Monster Hunter World, Final Fantasy serisinin içerecek olan etkinliğiyle alakalı bilgiler paylaştı. Final Fantasy’nin ikonik bölüm sonu canavarı Behemoth, Monster Hunter World için de getiriliyor. Avcıların şimdiden gözlerine kestirdikleri bölüm sonu canavarının oynanış görüntüleri de yayınlandı. Hatırlatmak gerekirse, Final Fantasy 14 ile Monster Hunter World’ün bu birlikteliği Square Enix E3 2018 etkinliği esnasında duyurulmuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Monster Hunter World, Behemoth etkinliği oynanış görüntüleri paylaştı

Monster Hunter World, Behemoth etkinliği oynanış görüntüleri paylaştı

1 Ağustos 2018 tarihinde getirilecek olan etkinlik sadece yeni bir bölüm sonu canavarı değil aynı zamanda yeni oynanış mekanikleri de sunuyor. Arekkz Gaming’te yayımlanan videoya göre bu mekanikler yeni silahların var olmasına da ön ayak olacak. Etkinliğin gelişi aynı zaman da 5.0 sürüm güncellemesine kapı aralıyor. Etkinliğin en güzel yanlarından biri de size neredeyse bölüm sonu canavarını, Final Fantasy 14’deki gibi alt edebileceksiniz. MMO’yu oynayanlarında bileceği gibi Behemoth, alan etkili saldırılar da bulunabilecek.

Monster Hunter World’de Behemoth, Ecliptic Meteor adlı yıkıcı bir beceri kullanır. Yaratık, savaş alanına inecek bir kuyruklu yıldızı çağırabiliyor. Behemoth, kuyruklu yıldıza yeterince yaklaşabilirse yukarıdan gök taşlarını düşürebiliyor. Sonuç olarak gelecek olan gök taşları hızlı ve büyük olduğundan oyuncular anında ölüyor. Bu durumda tank sınıfını oynayanların işi, canavarı kuyruklu yıldızdan uzak tutması olacaktır. Behemoth, kuyruklu yıldıza yeterince yaklaşırsa Ecliptic Meteor hareketiyle yok edilmekten kurtulmanın tek yolu savaş alanında kuyruklu yıldızın arkasında durmak.

Canavarla dövüşmeden önce şu kıymetli bilgileri bilmekte fayda var. Behemoth’un boynuzları kırılabiliyor, kuyruğu kesilebiliyor. Size uyguladığı ataklar yıldırım ve ateş tipi elementler içeriyor. İşte tam da bu nedenle canavar su tipi karşısında oldukça zayıf. Capcom, oyunculara canavarla kapışırken takımınızda en bir adet ani yüksek hasar veren sınıf, bir adet de tank sınıfı tavsiye ediyor. Silah olarak can yenilenmesi içeren kılıçlar, çift eller veya baltalar yine Capcom’un tavsiyeleri arasında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Etkinlik, sadece yeni bir canavara ev sahipliği yapmayarak yepyeni eşyalarda içeriyor. Dragoon Armor isminde yeni bir ejderha zırhı, oyuncularla birlikte olacak. Dragoon Insect Glaive oyuncuların temin edebilecekleri yeni bir silah türü. Yeniliklerin yanında hata gidermeler de güncelleme notlarında dikkat çekici unsurlardan biri. Mesela, Great Sword kullanıyorken PS4 için R2, Xbox One için RT tuşları kullanıldığı zaman saldırınızın yarıda kesilmesi hatası giderilenlerden sadece bir tanesi.

 


Monster Hunter: World
Monster Hunter World inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.