Momo Challenge nedir?

Momo Challenge nedir?

Asıl soru, Momo Challenge gerçek mi?

Bildiğiniz üzere, belli dönemlerde ölümlere sebep olan birtakım oyunlar ortaya çıkıyor. Aslında, oyun diye tabir etmek pek de doğru olmaz bu tarz şeylere. Zira, bunu alıştığımız video oyunlarından zanneden birçok insan oluyor oyun dediğimizde fakat kendisi bambaşka tarzda bir şey. Daha önce, Mavi Balina gibi bir şey vardı ortalıklarda. Hala bu sözde oyunu oynayıp ölenler oluyor. Eğer Mavi Balina’ya aşina değilseniz, buraya tıklayarak ulaşacağımız yazımız sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Biz ise, bu yazımızda günümüzün gündeminden düşmek bilmeyen Momo Challenge isimli sözde oyunundan bahsedeceğiz. Gelelim asıl soruya. Momo Challenge nedir?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Momo Challenge nedir?

İddia edilene göre, Momo isimli karakter, özellikle YouTube üzerindeki çocuklara hitap eden videolarda reklam gibi gösterilmekte. Bu reklam tarzında gösterilen videodaki Momo, çocuklara evdeki kesici aletleri nerede bulabileceklerini anlatıyor. Ardından ise, bu kesici aletler ile kendilerine zarar vermelerini istiyor. Yine iddia edilen bilgilere göre, Momo Challenge talimatlarına uymazlarsa eğer, Momo’nun çocukları uykularında bulmakla tehdit ediyor.

Dikkatinizi çekmiştir muhtemelen. İddia edilen bilgiler olduğunu söyledik defalarca. Momo adı verilen bu karakter, aslında Mother Bird adındaki bir heykel. Momo Challenge, ilk olarak Arjantin’de intihar eden bir çocukla alakalı olduğu söyleniyor. Kanıt yok tabii ki ortalıklarda. Ardından Meksika, Amerika, İngiltere derken oyun iyice dünyayı sarsmaya başlıyor. Bu olay, özellikle Kim Kardashian tarafından Twitter üzerinde paylaşılınca patlak veriyor ve iyice yayılıyor. Şimdiye kadar sizi biraz ürkütmüş olmalı. Sonuçta, çocukların intihar etmesine sebep olan ve medyada yankılanan bir, “oyun” söz konusu, öyle değil mi?

Tekrardan altını çizelim. Sizlere Momo Challenge nedir sorusunu yanıtlamış olduğumuz bu haberimizde, defalarca bunun iddia edildiğine değindik. Bunun var olduğu iddia ediliyor sadece, çünkü ortada hiçbir ispat yok. Açıkçası, bulunacağını da hiç zannetmiyoruz. Bize soracak olursanız, özellikle bu durumun YouTube platformuna yükleniyor olması, biraz da günümüz televizyon medyasının izleyici kaybından kaynaklanıyor. Zaten YouTube’un ve internet aleminin hızla gelişmesinden şikayetçi olan bu kesim, YouTube gibi mecralara yüklenerek izleyici açısından kayıplar yaşamalarını istiyor gibi görünüyor. Bunun sonucunda da, tekrar izleyici kazanacaklar ve bu da, tekrar muhteşem kazançlar demek oluyor. Peki, sizin bu durum hakkında yorumunuz nedir?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.