Call of Duty: Modern Warfare Remastered için harita ek paketi duyuruldu

Call of Duty: Modern Warfare Remastered için harita ek paketi duyuruldu

Sonucunda ise oyuncular, Activision tarafına nefret püskürdü.

Call of Duty: Infinite Warfare ile satışa sürülen Call of Duty: Modern Warfare Remastered, şu sıralar belki de ana oyunundan çok daha fazla oyuncuya sahip. Modern savaş isteyen birçok oyuncu, bu oyunu oynuyor çünkü. Tabii oyuncular bu oyunu o kadar rahat oynayamıyor çünkü Activision, Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyununu da, diğer Call of Duty oyunlarına benzetmeye çalışıyor mikro ödemeler, kutu açma sistemleri, ücretli silahlar, desenler ve karakterler ile. Oyuna en son eklenen ücretli, bolca sizi mikro ödeme kullanmaya iten silahlar, oyuncular tarafından zaten büyük bir nefretle karşılanmıştı. Geçen gece ise Activision, bu nefreti iyice körüklemek için oyuna bir harita ek paketi getireceğini ve bunun ücretli olacağını duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty: Modern Warfare Remastered için harita ek paketi duyuruldu

The Variety Map Pack isimli bu ücretli harita paketi, içerisinde bulunduğumuz Mart ayının sonlarına doğru piyasaya çıkacak. İçerisinde 4 harita bulunacak olan bu paket, orijinal oyunun en sevilen haritalarını, daha parlak bir şekilde oyuna getirecek. Bu haritalar ise Broadcast, Chinatown, Creek ve Killhouse. 15 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan bu paket, ayrıca size 10 adet nadir kutu da verecek. Activision ekibine göre bu bonus, aslında 20 dolar değerinde yani oyuncular oldukça kazançlı çıkıyor. Fakat oyuncuların pek umurunda olduğunu sanmıyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call-of-Duty-Modern-Warfare-Remastered_Variety-Map-Pack_Killhouse-600x334

Oyuncuların umurunda olmamasının sebebi ve ortadaki sinir, daha önce ücretli olarak oyuna sürülmüş ek paketin, yine aynı şekilde ücretli olarak tekrar satılması. Şöyle ki, “Remastered” başlığı taşıyan birçok oyun, karşımıza tüm ek paketleri ile geliyor ve bu paketler için hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Şu an aklımıza ilk gelen örnek, The Last of Us ve Left Behind. Fakat piyasada onlarca, belki de yüzlerce benzer örnek bulabilirsiniz. Oyuncular da tam bu yüzden sinirlendi. Call of Duty 4: Modern Warfare için ücretli çıkmış bu ek pakete, Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile tekrar para vermek. Çünkü oyuncular, bu ek paketin, her dağıtımcının yaptığı gibi, ücretsiz olacağını tahmin ediyordu. Fakat karşımızda Activision var. Her şeyden önce para gelir.

Para demişken, oyuncuları sinirlendiren bir başka nokta ise; bu harita paketinin, orijinal halinden daha pahalı olması. Call of Duty 4: Modern Warfare için 10 dolar olarak çıkan bu paket, Call of Duty: Modern Warfare Remastered için 15 dolar oldu. Tamam, haritalar cilalanıyor, o yüzden fiyat arttı diye düşünebilirsiniz fakat sıfırdan bir harita yapmak mı daha fazla emek ister? Yoksa, yapılmış olan haritayı cilalamak mı?

codlc

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.