Avatar
Yazar: Ece Özlü, Editör Yazım tarihi: 10.10.2018

Stardew Valley mobil versiyonunu bizlere tüm deneyimleriyle sunan Londra merkezli stüdyo olan The Secret Police stüdyosudur. Stardew Valley tasarımcısı Eric Barone olan bu oyunun ilk piyasaya sürülme tarihi 26 Şubat 2016'dır. Oyuncuların beğenisini toplayan Stardew Valley bu Ekim 2018 ayında mobil versiyonunu  piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Stardew Valley bilgisayar oyununda mevcut olan 1.3 sürümünü mobil oyununa tek oyunculu içeriğini tamamen aktaracak olmasına rağmen Stardew Valley mobil oyunu için çok oyunculu özelliği maalesef henüz mevcut değil.

Stardew Valley mobil versiyonu için bir de fragman yayımlandı

Stardew Valley mobil oyunu için oyun kontrollerini, oyun içi menü sistemini dokunmatik ekrana uygun şekilde yeniden yapılandırarak oyunculara kolaylık sağlamayı hedefliyor. Stardew Valley'den bir bonus olarak bilgisayar oyuncuları modlar dahil olmamakla beraber kayıt işlemini iTunes üzerinden iOS aktabilecekler. Stardew Valley 24 Ekim 2018'de iOS cihazlara 8£ /8$ fiyatıyla satışa sunulacak. Türkiye AppStore'da ise Stardew Valley'in fiyatı 35 TL olarak görünüyor.

Stardew Valley'nin Android versiyon ise neredeyse tamamlanmak üzere olarak açıklaması yapıldı. Detayları yakında takipçileriyle paylaşılacağı duyuruldu. Eric Barone'un açıklamasında Stardew Valley'in konsol güncellemelerini ayrı bir ekip ilgilendiği için mobil versiyon bunlardan etkilenmeyeceğini belirtti. Ayrıca Eric Barone, Nintendo Switch, Xbox One ve PS4 için olan çoklu oyuncu güncellemesinin yakında tamamlanacağını açıklamasında belirtti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.