MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) şampiyonu EVOS Legends oldu

MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) şampiyonu EVOS Legends oldu

250.000 dolarlık ödül havuzundan 80.000 dolar ödül kazandılar!

Mobil platformlardaki MOBA açlığını büyük ölçüde gidermeyi başarmış olan Mobile Legends: Bang Bang, son birkaç haftadır oyuncularına muhteşem heyecanlı zamanlar yaşatmakta. Bunun en büyük sebebi de, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) etkinliği. Oyunu oynamakta olan hayranların büyük kısmının yakından takip etmekte olduğu etkinlik, toplamda 250.000 dolarlık para ödülü havuzuna sahipti. Geçtiğimiz günlerde ise bu şampiyonanın galibi EVOS Legends oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1) şampiyonu olarak 80.000 dolarla evine döndü

Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu şampiyonada 250.000 dolarlık bir para ödülü havuzu vardı demiştik. Mobile Legends: Bang Bang Profesyonel Ligi’nden davet edilen 8 takım ve küresel M1 elemelerde seçilen 8 takım ile birlikte toplamda 16 takım, bu şampiyonada kıyasıya kapıştı. 11 Kasım 2019 ile 14 Kasım 2019 tarihleri arasında son grup elemelerinden 8 takım sağ çıktı. Ardından ise 15 Kasım 2019 ile 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malezya’da play-off düzenlendi ve bu 8 takım orada kıyasıya mücadele etti.

Grup aşamalarından play-off mücadelelerine Rex Regum Qeon (RRQ) (Endonezya), EVOS Legends (Endonezya), VEC Fantasy Main (Vietnam), Burmese Ghouls (Myanmar), Axis Esports (Malezya), Todak (Malezya), Sunsparks (Filipinler) ve 10second Gaming + (Japonya) yükselmeyi başardı. EVOS Legends ekibi, RRQ ekibine karşı kıyasıya bir mücadele verdi. Bu mücadelenin sonunda ise 4-3 skor alarak ilk MLBB Dünya Şampiyonu olma hakkına sahip oldu. Bu unvanın yanı sıra, 80.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shangai Moonton Teknoloji’nin CEO koltuğunda oturan Justin Yuan, “Amacımız, MLBB ve espor tutkusu olan bireyleri M1 aracılığıyla bir araya getirmekti. Hayalleri için ellerinden gelenin en iyisini yapan profesyonel oyuncularımızın büyük çabalarına ve antremanlarına tanık olduk. Herkesi sevdiğimiz şeyler için değerler yaratmaya ve hayallerimizi daha da gerçekleştirmeye teşvik etmek istiyoruz. Tüm espor sektörünün gelişmesi için M1 ile elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz.” diye bir açıklamada bulundu.

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı YB Tuan Syed Saddiq, etkinliği desteklemek için onur konuğu olarak etkinliklerde yer aldı. Turnuvanın 2. günü, K-Clique da sahnede yer aldı. Büyük final gününde ise cosplayler sergilendi. 3 gün süren etkinliğin şanslı olan katılımcılarına ise 144.000 dolar değerindeki 18.000 ürün çekilişle dağıtıldı. Otuzuncusu düzenlenecek Güneydoğu Asya Oyunları’na bu sene Filipinler ev sahipliği yapacak. Bu etkinlik de 30 Kasım 2019 ile 11 Aralık 2019 tarihleri arasında sürecek. Ayrıca, gerçekleşen maçların detaylarını burada bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.