Miyamoto, Wii U sahiplerinin sabırlı olmalarını istiyor

Miyamoto, Wii U sahiplerinin sabırlı olmalarını istiyor

"Yazın gelecek oyun içerikleri ve Wii U'nun piyasa durumuyla her şey daha iyi olacak."

Shigeru Miyamoto, tüketicilerden Wii U için biraz daha dişlerini sıkmalarını rica ediyor. Yapımcıya göre konsolun bu zamana kadar piyasada biraz yavaş ilerlemesinde, çıkan oyunların azlığının büyük payı var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

wind-waker-OSTMiyamoto, “Piyasanın Wii U’nun değerini ve ikinci ekran özelliğinin ne gibi artılar getirebileceğini anlaması biraz zaman alacak. Ayrıca yaza doğru konsola çıkacak oyunların sayısı da artacak” açıklamasında bulundu.

Nintendo DS’i ilk çıkardığımızda insanlar iki ekrana aynı anda bakamayız demişlerdi. Bu bana Wii U adına da çok tanıdık geliyor. İnanıyorum ki, insanlar Wii U’ya ve dokunmatik ekranlara alıştıkça ‘eğer ikinci bir ekranım yoksa istediğim her şeyi yapamam’ diyebilecek.”

Başka bir düşündüğüm durum ise insanları Wii U’nun kullanışlılığına nasıl çekmeye başlayabiliriz oluyor. Benim gibi oyun yapımcıları için, Wii U’ya bakış açısı her zaman ‘Wii U’ya ne tarz oyunlar getirebilirim’ oluyor.

Nintendo, Wii U’ya ve eShop’a bu yaz ve sene sonuna doğru daha çok oyun çıkacağını üstüne basa basa tekrarlıyor. Belirtilen içeriklerde New Super Mario Bros (DLC Super Luigi içeriği ile birlikte), Mario Golf: World Tour, Pikmin 3, Rayman Legends, The Wonderful 101, Wii Fit U, Injustice: Gods Among Us, Game & Wario, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Young Justice: Legacy, Marvel Pinball ve elbette The Legend of Zelda: The Wind Waker HD yer alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.