Mixer partnerleri artık yayın sırasında direkt olarak oyun satabilecek

Mixer partnerleri artık yayın sırasında direkt olarak oyun satabilecek

Twitch ve YouTube Gaming dışında Mixer da kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Mixer platformunun resmi internet sitesinden yapılan açıklamalara göre artık Mixer partnerleri, yaptıkları canlı yayın sırasında, yayınını yaptıkları oyunu veya bu oyunun bir ek paketini direkt olarak satabilecek. Doğal olarak oyuncular da direkt olarak bir satın alım gerçekleştirebilecek. Bu platform, Microsoft şirketinin bir platformu olduğu için, satın alım işlemleri de Microsoft Store üzerinden gerçekleşecek. İzleyici, canlı yayını izlerken, küçük bir satın al butonuna tıklayarak, ekranın ortasında küçük bir satın alma ekranı açabilecek, o ekrandan hızlı bir şekilde ürünü satın alabilecek. Bu satın alımdan da yayını yapan kişi para kazanacak. Bu satın alımın da %5 kadarı yayıncıya gidecek.

Mixer partnerleri artık yayın sırasında direkt olarak oyun satabilecek

Direct Purchase isimli bu özellik, önümüzdeki günlerde sadece Mixer partnerlerine sunulacak. Yani bu platform üzerinden her yayın yapan insan, bu satın alım özelliğini kullanmayacak. İzleyicilerde ise böyle bir durum yok. İzleyen kişi, eğer bir partnerin yayınını izliyorsa, satın alım gerçekleştirebilecek. İzleyiciler, bu yeni özellik sayesinde Mixer platformundan hiç ayrılmadan, yayını hiç terk etmeden, istedikleri ürünü hızlı bir şekilde satın alabilecek. İzleyici, satın aldığı ürünü hem Windows 10, hem de Xbox kütüphanesine gönderebilecek.

Yayını yapan insanlar, canlı yayın sırasında satmak istedikleri oyunu kendileri seçebilecekler. Mesela bir kişi Forza Horizon 3 oynuyor diyelim. Bu yayıncı, isterse oyun için çıkmış bir ek paketin satın al butonunu ekleyebilecek yayınına, isterse ana oyunu ekleyebilecek, isterse de oyunun Gold Edition gibi özel sürümlerini ekleyebilecek. Yayıncılar, kanallarının ayarı sayfasından bu özelliği görebilirler. Tabii son kez tekrar edelim, bu özelliği kullanabilmeniz için partner olmanız gerekmekte.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın