Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 2: Giant Consequences İnceleme

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 2: Giant Consequences İnceleme

Minecraft: Story Mode - Sezon 2'de heyecan kaldığı yerden devam ediyor.

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 1: Hero in Residence oyununu incelediğim zaman, Minecraft: Story Mode – Season 2 içerisindeki tüm bölümleri inceleyeceğimi de sizlere söylemiştim. Bu yüzden şimdi de sizlere Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 2: Giant Consequences inceleme yazımı sunuyorum. Girişi çok fazla uzatmadan küçük bir not düşmek istiyorum: Bu inceleme yazımda sadece bölümün senaryo tarafını değerlendireceğim. Çünkü oyunu bir bütün olarak ilk bölüm inceleme yazımda yeterince inceledim. Eğer şimdi de tüm oyunu inceleyecek olsam, muhtemelen aynı şeyleri yazmam gerekirdi. Bu yüzden, eğer Minecraft: Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 2: Giant Consequences oynamayı düşünüyorsanız, bu inceleme yazımızda bol bol keyif kaçırıcı senaryo içeriği olacak efendim. Şimdiden söyleyelim.

Minecraft: Story Mode - Sezon 2 - Bölüm 2: Giant Consequences

Kusursuz Bir Giriş

Telltale Games ekibinin Minecraft: Story Mode oyununda yaptığı o epik giriş bölümlerini özlemişim. Oyunun ilk bölümünde bu kadar epik bir giriş görememiştik fakat ikinci bölüm gerçekten şu an gönlümün zirvesine oturdu bile giriş sahnesiyle. Bu bölümde, geçen bölümden kalma dev arkadaşımız köyümüzü mahvetmeye geliyor. Aynı zamanda, Lucas da geri dönüşünü yapıyor. Kendisini gördüğüme sevindim. Her neyse, gayet epik bir sahne sonunda bu dev arkadaşı, The Admin, öldürüyoruz ve işler tamamen çığırından çıkıyor. Çünkü kendisi The Admin. Bir kurucu ölebilir mi? Dev yaratık öldükten sonra, The Admin, kendi formuna girerek bizleri ziyaret ediyor. Kendisi çok esprili, eğlenceli, rekabet seven bir arkadaş. Oyun içindeki karakterler, The Admin karakterini sevmese de, ben bayağı bir sevdim.

The Admin’in amacı, bizleri birkaç teste sokup, kimin en iyisi olduğunu bulmak. En iyi kişi de The Admin’in yeni partneri olacak. İşte bu amaç ile ve tabii ki köyümüzü kurtarmak için karakterlerimiz yeni bir maceraya atılıyor. Bu maceraya bir de karşı köyün kurucusu katılıyor. Kendisinden şu sıralar nefret etsem de, ilerde seveceğim gibime geliyor. Her neyse, Oyunun başlangıcından, maceraya atıldığımız sahneye kadar her şey bence kusursuz. Aksiyon yerinde, epik sahneler yerinde, duygusallık yerinde, müzikler yerinde, en önemlisi de esprili diyaloglar yerinde. Bir Minecraft oyununda ben çılgınca aksiyon veya beni göz yaşlarına boğacak bir duygusallık beklemem. Eğlence, espri beklerim. Bu yüzden, bölümün girişi gerçekten kusursuzdu.

Minecraft: Story Mode - Sezon 2 - Bölüm 2: Giant Consequences

Kusursuz Bir Gelişme

Bahsettiğim maceraya atıldığımızda da her şey kusursuz bir şekilde ilerliyordu. Bölümün geri kalanında duygusallık tamamen bitiyor fakat aksiyon, epik sahneler ve esprili diyaloglar aynen devam ediyor. The Admin, bizlere sürekli olarak yeni görevler sunuyor. Bize sunulan görevlerin bir tanesi ise orta uzunlukta bir mini oyun. Bu mini oyunda, doğru hedefleri vurmamız gerekiyor. Açıkçası, bu bölüm içerisinde en sevdiğim aksiyonlu sahne bu oldu. Çünkü geriye kalan tüm aksiyonlu sahneler, zaten bizlere ilk bölümde tanıtılan yeni dövüş dinamiklerini içeriyor. Fakat bahsettiğim bu sahne, yeni bir sahne ve yeni bir sistemdi. Klasik QTE fakat bu şekilde kullanılınca yeni gibi hissettiriyor.

Oyunumuzun hikayesi gelişirken, aksiyon hiç kesilmiyor. Bu bölümde sanırım en çok sevdiğim şey de bu oldu: Hiç boş bir sahne yok. Fakat küçük bir şey dikkatimi çekti; hem oyunun girişinde, hem gelişmesinde, hem de finalinde yaptığımız seçimler beni hiç zorlamadı. Bu seçimler tabii ki hikayeyi derinden etkiliyor, bu konuda bir şüphemiz yok ama hiçbir seçimde şöyle bir durup düşünmedim. Yani, bu sefer biraz kolay seçimler verilmiş gibi hissettim. Zaten oyunun sonunda çıkan istatistikler de bunu doğrular nitelikteydi. Genelde oyuncular hep tek bir yönde toplanmıştı.

Minecraft: Story Mode - Sezon 2 - Bölüm 2: Giant Consequences

Kusursuz Bir Sonuç

Minecraft: Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 2: Giant Consequences sonunda ise beklenen beklenmedik sahne yaşandı. Eğer ben hikayeyi yanlış anlamadıysam, The Admin aslında Jack karakterinin geçen bölümde bulunan eski arkadaşı çıktı ya da The Admin, o bedeni ele geçirdi. O kısmı net olarak anladığım söylenemez. Ayrıca yine final sahnesinde, The Admin bizlerden pek memnun kalmadı. Çünkü bu yöneticinin amacı, en iyi kişiyi seçip, diğerlerinin de kaybettiğini görmekti. Fakat arkadaşlığımız sayesinde herkes kazandı ve The Admin sinirlendi. Sonucunda ise Petra ile The Admin partner oldu ki Petra bunu istemiyordu; bizler de hapishaneye gönderildik. Ardından da bölüm bitti.

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 2: Giant Consequences ile senaryo kusursuz bir şekilde işledi. Ben, oyunu oynadığım süre boyunca olumsuz bir nokta hiç görmedim. Dediğim gibi başlangıç, bu güne kadar gördüğüm en iyi Minecraft: Story Mode başlangıçlarından bir tanesiydi. Hikayenin geliştiği noktalar ise yeni mekanikler ile süslenip, eğlenceli hale getirilmişti. Finalde ise ben gerçekten bir sonraki bölümde neler olacağını merak etmeye başlamıştım. İkinci sezonun ilk bölümü bittiği zaman kesinlikle Minecraft: Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 2: Giant Consequences için heyecanlanmamıştım ama şimdi 3. bölümü merakla bekliyorum. Yani efendim, Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 2: Giant Consequences bence kusursuz bir bölüm idi. Herkese tavsiye ediyorum.

[inceleme]

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın