Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block İnceleme

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block İnceleme

Jailhouse Block ile Minecraft: Story Mode - Season 2 macerası devam ediyor.

Arch Enemy’nin yeni Will to Power albümü dinlerken bir Minecraft: Story Mode incelemesi yazmak herhalde hayatımın en ilginç deneyimi. Fakat albümü baştan sona dinlemek için daha yeni fırsat bulabildim. Tesadüfe bakın ki aynı zamanda da Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block incelemesi yapmak gerekiyor. Her neyse, inceleme yazıma hemen geçeceğim ama öncelikle bir uyarı sunmam lazım: Eğer Minecraft: Story Mode – Season 2’nun temel incelemesini merak ediyorsanız, ilk bölüm incelememi okumanız gerekmekte. Çünkü ikinci sezonun 2. bölümünün incelemesinde sadece senaryodan bahsettim. Bu bölümün incelemesinde de sadece senaryodan bahsedeceğim. Çünkü yeni bölümlerde oynanış temelden değişmiyor. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak sıkıcı olacaktır. Kısacası, bu bölüm hakkında keyif kaçırıcı bilgiler (veya spoiler) görmek istemiyorsanız, inceleme yazımızı terk edebilirsiniz.

Minecraft: Story Mode - Season 2 - Episode 3: Jailhouse Block İnceleme

Yok, kesin nazar değdi. 

Keyif kaçırıcı bilgilerden keyfi kaçmayacak olan takipçilerimiz bizlerle kaldıysa, inceleme yazımıza geçelim. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor, bu bölüm bana inanılmaz kısa geldi. Özellikle ilk ve ikinci bölümün uzunluğu beni etkilemişti. Fakat bu bölüm hemencecik bitti. Belki bölüm uzundu ama sürekli aynı yerlerde, aynı tema ile karşılaştığımız için bana kısa geldi. Bilemiyorum. Fakat bana soracak olursanız, bu bölümün en kötü noktalarından bir tanesi, kısa olması idi.

Senaryodan bahsetmemiz gerekirse, ikinci bölümde The Admin bizi hapishanesine yolluyordu. Bu bölümde de işte o hapishaneye giriş yapıyoruz ve kaçmaya çalışıyoruz. Bölümün tamamı bir mini oyun tadında. Çünkü hapishaneden kaçmak için bir gardiyan olarak rütbe atlamamız gerekiyor. Neden bir gardiyan olduk? Hayır, bir anda Destiny evrenine geçmedik, bizi gardiyan olmaya zorladılar. Her neyse, Prisoner X diye bir mahkum var hapishanede ve çıkış yolunu sadece o biliyor. O mahkumun yanına ise sadece yüksek seviyeli gardiyanlar ulaşabiliyor. İşte biz de bu yüzden rütbe atlamaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken, istemesek de birkaç insanın hayatını mahvediyoruz. Gerçekten pişmanım, özür dilerim sevgili yan karakterler.

Çok fazla mı aksiyon oldu?

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block ile oyunun ikinci sezonunun oldukça önemli bir senaryo noktasını da öğreniyoruz. Meğer bu Prisoner X, eski bir adminmiş. Ayrıca 3 tane de admin bulunuyormuş. Fakat bunlardan bir tanesi ölü. Prisoner X de zaten admin güçlerini kaptırmış. Yani güçlü olan tek admin, bizim savaştığımız admin. Biz tüm bunları öğrenmeden önce Petra da aramıza katılıyor. Artık The Admin’in seçilmiş kişisi Petra değil, kendisi. Yani bölümün sonunda yine tüm çete toplanmıştı.

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block genel olarak aksiyon temelliydi bence. Sürekli bir dövüş, sürekli bir kovalamaca vardı. Oyunda tek bir yerde gerçekten üzüldüm, onda da Nurm ile Lluna arasında bir seçim yapıyorduk. İkisinden bir tanesini geride bırakmamız gerekiyordu ve ben Lluna’yı geride bırakmayı seçtim. Neden? Çünkü ilk sezondan Reuben hiç aklıma gelmedi. Reuben’a inanılmaz üzülmüştüm. Aynı şey, Lluna’yı geride bırakmaya bastığımda da başıma geldi. Gerçek hayat da olsa, video oyunları da olsa, hayvanları insanlardan daha çok seviyorum. Fakat nasıl olduysa bu, bir anda aklımdan çıktı. Jack’in üzülmesini istemedim Nurm yüzünden ve Lluna… Özür dilerim.

Sorunlar bitmiyor.

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block hakkındaki en büyük sorunlardan bir tanesi de tam olarak burada yatıyor. Biraz önce anlattığım sahne haricinde başka hiçbir sahne beni çok duygulandırmadı. Yani o üzüntü duygusu çok eksikti bu bölümde. Eğlence de çok azdı. Sadece, ama sadece aksiyon vardı. Bu bölüm, kafamızdaki soru işaretlerini azaltmak yerine aksine hiçbirini çözmeden daha fazla soru işareti verdi bizlere. Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block bence sezonun 2. ve 4. bölümünü bağlayan bir bağlaç idi. Kısa, yetersiz bilgi veren bir bağlaç. 1. ve 2. bölümdeki çeşitlilik kesinlikle bu bölümde yoktu. Adım gibi eminim ki 4. ve 5. bölüm, 1. ve 2. bölüm gibi dolu olacak. Çünkü birinci sezonda da buna benzer bir durum yaşamıştım. Oyunun 2. veya 3. bölümü inanılmaz boştu, diğer bölümlerde canlanmıştı oyun.

Minecraft: Story Mode – Season 2 – Episode 3: Jailhouse Block finalinde ise hapishaneden kaçtık gibi bir şey oldu. Yer altına indik ve orada dev gibi bir Enderman gördük. Ardından da bölüm bitti. Tabii en önemlisi, The Admin bizim tipimize bürünerek köyümüze gitti. The Order of the Stone şeysini alıp, eski arkadaşlarımızın peşine bir adam taktı. Bu adamın 4. bölümde biraz eğlenceli olabileceğini şimdiden söyleyebilirim. Çok epik bir çıkışı vardı çünkü. Ayrıca, umarım bu karakter ilk sezondan birisi değildir çünkü ilk sezondan biriyse, kesinlikle hatırlamıyorum. Görülen o ki, oyunun 4. ve 5. bölümünde yeni ve eski arkadaşlarımız ile birleşeceğiz, The Admin’i yenmeye çalışacağız. Yani bol bol eğlence, epik sahne ve aksiyonun olacağını düşünüyorum. Gelecek her ne kadar güzel görünse de, bu bölüm o kadar güzel değildi.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

[inceleme]

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın