Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.03.2019

Minecraft denildiğinde akla gelen ilk isim olan Notch’u duymuşsunuzdur mutlaka bir yerlerde. Sonuçta, Minecraft Notch tarafından oyunculara sunulmuş bir yapımdı. Elbette daha sonradan Microsoft bu güzel potansiyellere sahip oyunu satın aldı fakat temel olarak hala Minecraft Notch ile birlikte anılır. Markus “Notch” Persson, haberimize konuk olan bu büyük yapımda kendisine ait birçok iz bırakmıştı. Buna, evlendiği tarih bile dahildi.

Minecraft Notch izlerini ortadan kaldırdı

2014 yılı ile birlikte Minecraft Notch ile yollarını ayırdı. Çünkü, araya Microsoft girdi ve yüklü bir miktar para karşılığında oyunu satın aldı. O zamandan beri, hala oyunda Notch’a ait izler bulunmaktaydı. Örnek olarak, “Made by Notch!”, “The Work of Notch!” ve, “110813!” gibi izleri göstermek mümkün. Microsoft ekibi, oyun için çıkardığı son güncelleme ile birlikte bu tür yazıları da ortadan kaldırdı. Bunu da haksız olarak göremeyiz. Çünkü Notch, uzun süredir Twitter üzerinde agresif paylaşımlar yapmaktaydı. Microsoft ekibinin, Markus’un adını ortadan kaldırmak istemesi gayet doğal görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.