Microsoft henüz Minecraft çapraz platform desteğinin peşini bırakmadı

Microsoft henüz Minecraft çapraz platform desteğinin peşini bırakmadı

Daha önce Microsoft ile Sony arasında anlaşmazlığın olduğu söylenmişti ama Microsoft'a göre görüşmeler devam ediyor.

Microsoft‘un kurumsal başkan yardımcısı Mike Ybarra, Twitter’da mevcut video oyunu sahnesinde çapraz platform oynama gibi bir özelliğin önemi konusunda konuştu. Mike Ybarra, “Verilerimiz, insanların oynamak için daha geniş çok oyunculu havuzları ve birlikte oynamak istediklerini gösteriyor. Bu gitmeyecek ” dedi bu konu hakkında. E3 2017 vesilesiyle, Xbox One, PC ve Nintendo Switch kullanıcıları için Rocket League ve Minecraft gibi oyunlar için çapraz platform oynama özellikleri geleceğini açıklandı. PlayStation 4 kullanıcıları ise bu destekten yararlanamadı çünkü Sony, bu konuya sıcak bakmıyordu. Mike Ybarra, Microsoft‘un çapraz oynama özelliğini Minecraft‘a getirmek için Sony ile birlikte çalışacağını ve kullanıcı güvenliğinin Microsoft için Sony için olduğu kadar önemli olmasını sağlayacağını da ekledi.

Microsoft henüz Minecraft çapraz platform desteğinin peşini bırakmadı

Bu açıklamalara bakacak olursak, Microsoft henüz Sony ile görüşmelere devam ediyor. Geride bıraktığımız günlerde, bu durumun tam tersi hakkında haberler görmüştük. Fakat ortada hala bir anlaşma ihtimalinin olması, mutlaka PlayStation 4 kullanıcılarını sevindirecektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlaryazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın