Tamamıyla Minecraft içinde, dev gibi bir MMO yaratıldı

Tamamıyla Minecraft içinde, dev gibi bir MMO yaratıldı

Wynncraft, oyun içindeki bir oyun, MMO tadını ilginç bir şekilde veriyor.

Bir şeyler yaratmak isteyen ve bunun uğruna sürekli çalışanların neler başarabildiğine sıkça tanık olduk. Peki, ya kendi oyunlarını ortaya koymak isteyen Minecraft oyuncularına ne demeli? Wynncraft, üzerinde 4 yıldır çalışılan ve küplerden oluşan favori sandbox oyunumuzun içerisinde yer alan adeta bir oyun içinde oyun. MMO türünü mükemmel bir şekilde ortaya koyan Wynncraft’ın kendine ait haritası ve her türlü sistemi bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Minecraft

Görselleri incelediğiniz anda herhangi bir MMO’dan farkının olmadığını göreceğiniz Wynncraft, isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Geliştirici ekip tarafından 4 yıldır büyütülmekte olan bu oyun, kendi görevlerine bile sahip. Sadece görevler değil; her rol yapma oyununda görebileceğiniz gibi taraflar, bölüm sonu canavarları ve pek çok öge bulunuyor. Oyunun haritası ise 4000 x 5500 blok olmak üzere dev gibi bir alanı kapsıyor. Hatta dilerseniz buraya tıklayarak bütün haritayı inceleyebilirsiniz.

Orijinal bir Minecraft kopyasına sahip olduğunuz takdirde, bu oyunu oynaması tamamen ücretsiz. Bir sunucu olarak hizmet veren Wynncraft, tabii ki ihtiyaçlarını karşılayabilmek için oyun içi eşyalar da satıyor. Dilerseniz bunları satın alarak gelişiminizi hızlandırabiliyor ve ilerletebiliyorsunuz. Dilerseniz buraya tıklayarak sunucu detaylarına ulaşabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki sayfadan oyun ile ilgili galerimizi inceleyebilir, hemen aşağıdan ise oyunun son güncellemesinin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.