Menü
https://leadergamer.com.tr/state-of-decay-2-3-harita/
Minecraft 10 Nisan 2017 17:44

Minecraft, gerçek para ile satış yapılabilecek bir market açıyor

Bu marketten haritaları, karakterleri ve doku paketlerini satın alabileceksiniz.


Minecraft, şu an Microsoft’un elinde ve Mojang ile iş birliği içerisinde bu oyunun gelişimi sağlanıyor. Konsollar ve PC platformu haricinde mobil ve Windows 10 üzerinde de bulunan Minecraft, oyunun diğer sürümlerinden oldukça geride bulunuyor. Eğer oyunun mobil veya Windows 10 sürümünü oynuyorsanız, zaten bunu biliyorsunuzdur. İşte tam da bu sebepten ötürü, bahsi geçen iki platform üzerinden Minecraft oynayan oyuncular, yeni bir keşif güncellemesine hazırlıyor kendilerini. Bizler, bu güncelleme ile sadece oyuna yeni içerikler geleceğini düşünüyorduk ama bugün oyunun resmi sitesinden bir açıklama geldi. Bu açıklama ile öğrenmiş olduk ki, oyuna gerçek para ile satış yapılabilecek bir market açılıyor.

Minecraft, gerçek para ile satış yapılabilecek bir market açıyor

Bahsi geçen bu market, oyunun sadece mobil ve Windows 10 sürümlerine gelecek. Market içerisinde sadece topluluk tarafından üretilmiş olan haritalar, doku paketleri, dünyalar ve karakter tipleri satılacak. Bu satın alma işlemi de oyuna özel bir para birimi ile yapılacak. Bu para birimini oyunu oynayarak kazanabiliyor muyuz, şu an bilmiyoruz fakat gerçek para ile satın alabiliyorsunuz bu para birimini. Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre, bu sistemin oyuna getirilme sebebi, topluluk üreticilerini desteklemek.

Noxcrew, BlockWorks, Qwertyuiop The Pie, Blockception, Sphax, Eneija Silverleaf, Imagiverse, Polymaps ve Razzleberry Fox gibi birçok içerik ile kapısını açacak olan bu market, satın almalardan gelen paranın sadece %30 kadarını kendisine tutacak ve geri kalanı içerik üreticilerine verilecek. İçerisinde bulunduğumuz Nisan ayının ortasında, mobil platformda bu marketin beta süreci açılacak ve bu sürecin temeli, yeni para birimini kontrol etmek olacak. Marketin tam sürümü ise karşımıza ilkbahar günlerinin sonlarında çıkacak.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör