Minecraft cross-play özelliği PS4 oyuncularına da geliyor

Minecraft cross-play özelliği PS4 oyuncularına da geliyor

PlayStation 4'teki Minecraft oyuncularına müjde!

Playstation 4’teki Minecraft oyuncuları da yakında diğer platformlardaki oyunculara katılabilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

minecraft bedrock edition playstation 4 cross-play

Geçen hafta, Minecraft’ın Bedrock versiyonunun nihayet Playstation 4 platformuna da geleceğine dair bir bilgi sızdırılmıştı. Hatırlarsanız, Bedrock, oyunun Windows 10, Xbox One, Nintendo Switch ve mobil cihazlardaki tüm sürümlerinin birleştirildiği güncelleştirmeydi.

Minecraft stüdyosu başkanı Helen Chiang, “Minecraft’ın ana görevlerinden biri, oyuncuları aygıtlar arasında birbirine bağlamak ve onlara platformdan bağımsız olarak en iyi deneyimi sunmak” dedi. Chiang, “PlayStation 4 oyuncularını Bedrock’ta Minecraft’a davet ederek ve platformlar arası çok oyunculu topluluğumuzu büyüterek bugün bu görevi yerine getirmeye devam ediyoruz.” diye ekledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bedrock, birleşik bir Store, cross-play sunucuları, farklı platformlarda aynı oyun ve gibi pek çok avantaj sağlamakta. Bedrock ayrıca, farklı platformlar arasında tam çoklu oyuncu modunu da destekliyor. Ancak Sony, hatırlayabileceğiniz gibi, uzun zamandır cross-play özelliğine karşı bir tutum sergiliyordu.

Tabii ki Minecraft, cross-play özelliğinin popüler oyun konsoluna da gelmesinin ilk savunucuları arasındaydı. Anlaşılan Sony yetkilileri kararlarını değiştirdi ve Sony nihayet konsollarda özelliği etkinleştirmek için izin vermiş gibi görünüyor.

Bu değişikliğin sorunsuz bir şekilde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Güncelleştirme, Playstation 4 platformunda Minecraft’a sahip tüm oyunculara bugünden itibaren ücretsiz olarak erişime açık olacak. Belirtmekte fayda var ki, farklı platformlardan diğer oyuncularla birlikte oynamayı ve tüm satın alımların cihazlar arasında geçerli olmasını diliyorsanız, bir Microsoft hesabına sahip olmanız gerekmekte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca PlayStation Network hesabınızı, oyununun içinde erişim sağlayarak yapabileceğiniz gibi Microsoft hesabınıza bağlamanız gerekmekte. Hesaplarınız ilişkilendirildiğine her şey amaçlandığı gibi taşınmalı. Daha fazla bilgi için Minecraft’ın resmi olarak paylaştığı kapsamlı SSS bölümünü okuyabilirsiniz.

 


Minecraft
   Haber  |  PlayStation 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.