Mike Winkelmann, 10 yıl boyunca her gün için ayrı bir resim yaptı

Mike Winkelmann, 10 yıl boyunca her gün için ayrı bir resim yaptı

Gerçekten harika eserler çıkarmayı da başarmış.

Mike “Beeple” Winkelmann, profesyonel bir CG sanatçısı. Mike Winkelmann, Flying Lotus ve deadmau5 ile birlikte çalıştığı gibi, tonlarca kısa animasyonlar da yayımladı. Bütün bunlar dışında, 10 yıl kadar önce, “Everydays” adını verdiği bir projeye de başladı. Bu projedeki asıl amaç, geçirdiği her gün için ayrı bir resim çizmekti. Sürprizi kaçırmak gibi olmasın, ama bu hayaline ulaştı ve geçirdiği her gün için ayrı bir resim yaptı. Bu haberi sizlere ulaştırdığımız dakikalarda toplamda tam olarak 3659 adet resim bulunuyor arşivinde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mike Winkelmann

Bu düşüncesi hakkında Mike Winkelmann, “Bu projenin amacı, benim farklı şeylerde kendimi geliştirmem konusunda yardımcı olması.” dedi. Ortaya çıkarmış olduğu bu fikri 10 yıl boyunca bıkmadan, usanmadan devam ettirdi ve açıkçasını sorarsanız gerçekten çok güzel resimler yapmayı da başarmış. Gerçekten tebrik etmek gerek. Eğer olur da resimleri merak ederseniz, birkaç tanesini haberimizin en sonunda sizlerle paylaşacağız, fakat daha fazlasını görmek isterseniz buraya tıklayarak ulaşacağınız internet sayfasından, Mike “Beeple” Winkelmann tarafından yapılmış resimlere göz gezdirebilirsiniz.

Bu tarz dayanıklılık projeleri pek de yeni bir şey değil aslında. Sık sık bir ay boyunca ya da bir yıl boyunca her gün bir resim yaparak yayımlayan sanatçılara rastlayabiliyoruz. Fakat, bunu 10 yıl boyunca sürdürmek, tam anlamıyla şaşırtıcı. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.