Menü
https://leadergamer.com.tr/fallout-the-elder-scrolls-evrenleri/
Middle-earth: Shadow of War , Xbox One X 17 Haziran 2017 17:27

Middle-earth: Shadow of War, Xbox One X üzerinde doğal 4K çözünürlüğe sahip

Monolith Productions: “Xbox One X inanılmaz güçlü bir konsol.”


PC, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One ve Xbox One X konsolları için çıkışını gerçekleştirecek olan Middle-earth: Shadow of War, E3 2017 oyun etkinliğine katılan oyunlardan bir tanesi idi. Middle-earth Shadow of War, konferansta olduğu için doğal olarak oyunun geliştirici ekibi, Monolith Productions da etkinlik alanındaydı. Wccftech ise etkinlik alanında Monolith Productions ekibinden birkaç isim ile kısa röportajlar gerçekleştirdi ve bu röportajlar sonrasında, elimize oldukça ilginç bilgiler geçti. Bu bilgilerden bir tanesi de, oyunun Xbox One X üzerinde doğal 4K çözünürlük verecek olmasıydı.

Middle-earth Shadow of War

Monolith Productions ekibinden gelen açıklamaya göre Middle-earth: Shadow of War, Xbox One X üzerinde doğal 4K çözünürlüğe sahip olacak. PlayStation 4 Pro için ise henüz resmi bir açıklama yok fakat geliştirici ekip, PlayStation 4 Pro üzerinde aynı değerleri yakalayabileceklerini düşünmüyorlar. Büyük bir ihtimalle oyun, PlayStation 4 Pro üzerinde doğal 4K olmayacak yani. Peki, oyunların FPS değerleri ne olacak? Geliştirici ekip bu konuda, “Konsollarda grafikleri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz ve amacımız 60 FPS değil. Middle-earth Shadow of War oyunumuzun stabil 30 FPS olması için elimizden geleni yapıyoruz.” diyor.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör