Menü
https://leadergamer.com.tr/spotify-music-xbox/

Middle-earth: Shadow of War

Yapımcı Monolith Productions, Inc.
Dağıtımcı WB Games
Tür
Çıkış Tarihi 25 Ağustos 2017
Middle-earth: Shadow of War 7 Ağustos 2017 21:30

Middle-earth: Shadow of War mikro-ödemeleri, dedikodulara yol açtı

Oyunun içinde mikro-ödemelerin olacağını açıklayan Monolith, forumlarda kargaşaya yol açtı.


Mikro-ödemeler hayatımıza sosyal medya ve akıllı telefon oyunlarıyla giriş yaptı. Candy Crush veya Clash of Clans gibi oyunların içinde sık sık mikro-ödemelerle karşılaşırız. Seçtiğimiz bir aksiyonun daha hızlı olmasını istiyorsak ya da oynamaya devam etmek istiyorsak, uygulama içinde küçük miktarda olsa da para harcamamız gerekebilir. Bu sayede biz ufak ufak harcarken, oyun geliştiricileri epey para kazanabiliyor. Her ne kadar oyunların tadını kaçırdığına dair görüşler olsa da, mikro-ödemelerin yaygınlığı hızlıca artıyor. Mikro-ödemeleri, Assassin’s Creed Unity gibi AAA oyunlarda da görmek mümkün. Oyun geliştiricileri, oyun içi satın alımları arttırmak için yeni yeni yöntemler deniyorlar. İçinde mikro-ödemeler barındıracak bir başka oyun da Middle-Earth: Shadow of War diyebiliriz. Bu durumun haberleri çoktan etrafa yayılmış bulunuyor.

Middle-Earth Shadow of War

Middle-Earth: Shadow of War oyununda mikro-ödemelerin olacağı oyuncular arasında söylentilerin yayılmasına yol açtı. Hatta mikro-ödemelerin varlığı, oyunun çıkmasını sabırsızca bekleyen çoğu oyuncuyu üzdü diyebiliriz. Oyunun yapımcısı Monolith ise bu dedikodulara bir açıklık getirmeye çalıştı. Bahsettiğimiz oyunun geliştiricileri, mikro-ödemelerin Ganimet Kutuları ile yapılacağını açıkladı. Ganimet Kutuları, oyundaki altınlarla açılabilecek ama bu süreci dilersek gerçek para harcayarak hızlandırmak mümkün olacak. Ayrıca altınları kullanarak oyuncular Market‘ten Orc takipçileri satın alabilecekler ki bir önceki oyundan tanıdığımız Nemesis sistemini atlatmak anlamına geliyor. Tam da bu özellik oyuncuların, oyunda ilerlemek için her daim çevrim içi olmaları gerektiği yanılgısını yarattı. Fakat oyuncular internet olmadan da oyuna devam edebilecekler.

Ne var ki oyuncular, oyun içindeki Market’ten alışveriş yapmak istediklerinde çevrim içi olmak zorunda olacaklar. Yani oyun sırasında internet bağlantınız yoksa, güç bela kazanılan altınları harcamak mümkün olmayacak. Oyunun bu şekilde işleyeceğini Monolith, kendi forumlarında onayladı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Aras Samimi Editör