Menü
https://leadergamer.com.tr/hello-neighbor-xbox-one-x-4k/
Middle-earth: Shadow of War 17 Haziran 2017 0:12

Middle-earth: Shadow of War, görevleri yeniden denememize izin vermiyor

Bunun oyundaki zorluğu ve özellikle gerçekçiliği artırması bekleniyor.


Türü fark etmeksizin, direkt veya dolaylı olarak oyunlarda belirli görevleri tamamlamaya çalışırız. Hikayesine güvenen ve hikayeyi görevler üzerinden aktaran oyunlarda, neredeyse en önemli unsur olarak karşımıza çıkar görevler. Middle-earth: Shadow of War, şimdiye kadar oyunlarda genellikle tanık olduğumuz görev anlayışını değiştirerek geliyor. Middle-earth Shadow of War başarısız olduğumuz görevleri veya savaşları yeniden oynamanızı mümkün kılmayacak. Kazandıysanız kesin olarak galip, kaybettiyseniz kesin olarak mağlup oluyorsunuz.

Middle-earth Shadow of War

Serinin ilk oyunu olan Middle Earth: Shadow of Mordor’daki Nemesis sitemini oyunu oynayanlar hatırlayacaktır. Bir düşmana karşı kaybettiğinizde, onunla tekrar karşı karşıya gelince sizi tanıyor ve bu zaferi ile övünüyordu. Monolith’den Michael de Plater, bu sistemin çok daha ötesine geçildiğini yaptığı açıklama ile bizlere duyurdu. Oyunda bir kuşatmayı kaybettiğinizde veya görevde başarısız olduğunuzda geri dönüp tekrar deneme şansınız bulunmayacak.

Middle-earth Shadow of War oynarken bir savaşı kaybetmenizin ardından, zaman ileriye sarılacak ve dostlarınız ele geçirilmiş olacak. Tabii ki bunun sonucu olarak düşmanınız da güçlenmiş bir şekilde karşınıza çıkacak. Bu sayede oyun sizleri görevleri çok daha dikkatli oynamaya ve savaşları önemsemeye zorlayacak. Aksi takdirde oyunda ilerlemeniz zorlaşabilir veya hikayenin bir kısmını kaybedebilirsiniz. Oldukça iddialı olan bu yenilik hakkında sizler neler düşünüyorsunuz?

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yaşar Baturalp Editör