Microsoft’tan Sony’ye büyük kıyak!

Microsoft’tan Sony’ye büyük kıyak!

Bazılarına göre kıyak, bazılarına göre ise zarif bir hareket.

Sony Pictures tarafından yapılan The Interview isimli filmi herhalde duymayan kalmamıştır. Konusundan ötürü Sony Pictures’ın başına büyük dert açan The Interview, Sony Pictures’a yapılan bombalı tehditler ve siber saldırı tehditler sonrasında vizyona girememişti. Sadece belli ülkelerde, bazı sinema salonlarında gösterime giren The Interview, dijital olarak da izlenime sunulmuştu. Bu sırada Microsoft’tan zarif bir hareket geldi ve The Interview’ı Xbox Video hizmetlerine ekledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

10471151_802049953181208_677403797427353148_n

Microsoft’un hukuk ve kurumsal işler genel müdür yardımcısı, The Interview’ı Xbox Video hizmetlerine neden eklediklerini de oldukça dürüst bir şekilde açıkladı. Kısaca, Sony’nin uğradığı saldırılardan bahseden Brad Smith, bu saldırılara karşı birlikte ayakta duracaklarını belirtti. Amerika’nın özgürlük ülkesi olduğunu da belirten Brad Smith, özellikle 21. yüzyılda bu tür olayların yaşanmaması gerektiğinden de bahsetti.

Microsoft’un attığı bu adıma sessiz kalmayan Sony Entertainment’ın CEO’su Michael Lynton, The Interview’ı en geniş şekilde tüm dünyada yayına sokmaya çalıştıklarından bahsetti. The Interview için öncelikli olarak dijital platformu kullanacaklarını belirten Michael Lynton, filmin vizyona giriş tarihinde olabildiğince fazla kişiye dijital olarak filmi izletmek istediklerini, bu yolda birçok firma ile iletişim içerisinde olduklarını belirtti. Son olarak da Google ve Microsoft’a teşekkür eden Michael Lynton, bu olaydan ötürü mutlu olduğunu da belirtti.

The Interview sadece Xbox Video hizmetinde değil, Google Play ve YouTube Movies hizmetlerinde de yayına sokulacak. Ayrıca The Interview’ı 2 günlüğüne kiralayabileceğiniz resmi bir site de bulunmakta.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın