Microsoft, yeni Xbox konsolunu 2020 yılında satışa sunabilir

Microsoft, yeni Xbox konsolunu 2020 yılında satışa sunabilir

Bizleri yalnızca bir konsol değil, yeni nesil bambaşka bir konsol ailesi bekliyor.

Her ne kadar E3 2018 sırasında hiçbir bilgi ortaya çıkmasa da, yeni Microsoft Xbox konsolunun 2020 yılında satışa sunulacağı söyleniyor. Resmi olarak herhangi bir şekilde teyit edilmeyen bu bilgi, “Scarlett” kod adlı yeni cihazdan uzak olmadığımızı gösteriyor. Şirketin bu tarihte çıkış yapacak bir konsolu en geç E3 2019’da tanıtacağını düşünüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft Xbox One X kutu açılım

Thurrott‘a konuşan bir kaynak, şirketin yeni konsolunu 2020 yılında satışa sunacağını belirtti. Tamamen yeni nesil bir sistem olacağı düşünülen “Scarlett” kod adına sahip cihaza dair çalışmalar sürüyor. Kaynak tarafından yapılan açıklamalara göre, bahsettiğimiz bu kod adı yeni nesil bir konsol ailesini tanımlıyor. Yani karşımızda yalnızca bir konsol değil, geliştirilmekte bir konsol ailesi duruyor diyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer kaynağın açıklamaları ve bahsedilen belgeler doğru ise, Microsoft’un niçin oyun stüdyolarını satın aldığını da öğrenmiş olduk diyebiliriz. Tamamen donanımsal gelişime odaklanacak olan şirketin, önümüzdeki yıllarda agresif bir politika izlemesi bekleniyor. Özellikle yalnızca bir konsol değil yeni bir konsol ailesi üzerinde çalışılıyor olması, işleri karmaşık hale getiriyor diyebiliriz. Üstelik çıkış yapacak bu yeni ailenin güncel oyunları da desteklemesi gerekecek.

Microsoft Xbox One X kutu açılım

Microsoft, yeni Xbox konsolu ile ne yapmayı planlıyor?

Cyberpunk 2077 ve The Last of Us Part II gibi oyunların tanıtım videolarını daha önce sizler ile paylaşmıştık. Oyunlar bu kadar detaylı hale geldikçe, yeni donanımlar ile desteklenme mecburiyetleri artıyor. Her ne kadar konsollar dengeli bir geliştirme ortamı sunsa da, donanımsal sınırlamalar ortada. Microsoft, yeni nesil Xbox ailesi ile çok daha yüksek performanslı cihazlar ortaya koyacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.