Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-e3-2017-crackdown-3/
Xbox One X , Xbox Scorpio 12 Haziran 2017 1:34

Microsoft, Xbox One X konsolunun fiyatını açıkladı

Acaba bu fiyatla, Xbox One X konsolunu kaç kişi alacak? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.


Xbox One X ne kadar olacak? Artık bu sorunun cevabını vermeye hazırız çünkü Microsoft, sadece saniyeler önce, gerçekleştirdiği E3 2017 sunumu sırasında Xbox One X konsolunun fiyatını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, bahsettiğimiz konsolun fiyatı 500 Dolar olacak. 500 Dolar, ortalama bir şekilde 1700 TL olsa bile, ülkemizde bu konsolun 2000 TL civarında olacağı söyleniyor. Açıkçası, verilmiş olan bu fiyat, daha önce karşımıza çıkan söylentilere de uyuyor. Çünkü birçok kez, konsolun 500 Dolar olacağını duymuştuk. Bu yüzden, bizler pek fazla şaşırmadık. Konsolun fiyatının açıklanması ardından, geriye tek bir soru kaldı: Sony, bu fiyat karşılığında ne yapacak veya bir şey yapmaya gerek duyacak mı?

Xbox Scorpio

Daha önce karşımıza çıkan söylentilere bakacak olursak, Sony zaten halihazırda PlayStation 4 Pro için kalıcı bir fiyat indirimi düşünüyor. Bu indirimin, Xbox One X konsolunun çıkışı ile gelmesi bekleniyor. Fakat ardından bazı analistler, eğer Xbox One X konsolu, 399 Dolar veya daha az bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülürse Sony, bir fiyat indirimi yapacak diyordu. Durum böyle olunca, yine de resmi açıklamaları merak ediyoruz. Sony ekibinin düşünmek için 1 günü olacak. Eğer 1 gün yeterli olursa, Sony cephesinin E3 2017 sunumu sırasında PlayStation 4 Pro fiyat indirimi açıklanabilir, Microsoft ekibinin konsolunun 500 Dolar olmasına rağmen. Görülen o ki, Xbox One X; hem Xbox severlere, hem de PlayStation severlere yarayacak.

Eğer konu hakkında bir video varsa, sadece saniyeler içerisinde haberimize eklenmiş olacak. Video haricinde, ekstra bir bilgi yayımlanırsa, ayrı bir haber olarak veya bu haberimize güncelleme olarak ekleyebiliriz. Bu yüzden sayfamızı birkaç kez yenilemenizi öneriyoruz. 

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör