Microsoft ekibinin E3 2018 konferansı Xbox için bambaşka olacak

Microsoft ekibinin E3 2018 konferansı Xbox için bambaşka olacak

Bakalım Microsoft, beklenen hamleyi gerçekleştirebilecek mi?

E3 fuarları, oyun dünyası için en önemli buluşma zamanlarından biri, belki de birincisidir. Oyun üreticilerinin, gelecekte piyasaya sürmeyi tasarladıkları, pek çok oyuna dair haberlerin, yeni gelişmelerin, duyuruların, E3 fuarlarında yapıldığını, oyunlarla ilgilenen çoğu kişi bilir zaten. Microsoft, bu yılki E3 2018 fuarında, geçtiğimiz senelerin sönüklüğüne karşın, özellikle Xbox One konsoluna dair sürprizler hazırlıyor.

Microsoft ekibinin E3 2018 konferansı Xbox için bambaşka olacak

Xbox patronu Phil Spencer, bir yayında yaptığı açıklamalarla, mevcut durumun değişeceği sinyallerini verdi. Phil Spencer’a göre E3 2018 fuarında, Xbox One konsolu adına olumlu değişimler olacak. Phil Spencer, “Yapılacak hoş değişiklikler, bizim için eğlenceli olabilir.” dedi konu hakkında. Fuardaki etkinliklerle ilgili detaylar vermekten ise kaçındı Xbox patronu. Detaylardan kaçınılmasına rağmen, E3 2018 fuarındaki, Microsoft konferansına dair planlamaların 5 ay öncesinden başladığı izleniminin verilmesi, Microsoft’un, geleceğe dair verdiği önemi gösteriyor.

Microsoft konferansında, Xbox One için geliştirilen, konsola özel oyunların beklendiği aşikar. Oyun basınınca, Microsoft’un, E3 2018 fuarında, Halo 6 ve bazı beklenen özel yapımlara dair açıklamalar yapacağı tahmin ediliyor. Unutmadan hatırlatalım, E3 2018 fuarı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde, 12 Haziran 2018 ile 14 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bakalım Microsoft, oyuncuları heyecanlandıracak ne gibi haberler alacağız?

Son yıllarda gerçekleştirilen E3 fuarlarında, özellikle konsollar cephesi göz önünde bulundurulduğunda Microsoft’un geride kaldığını söyleyebiliriz. Sony konferansları, büyük bir çoğunluk tarafından daha etkili görülüyordu. Gelecek yıllara dair geliştirilen, pek çok yeni özel oyuna dair duyurunun yapıldığı Sony konferansları, büyük bir etki bırakıyordu. Microsoft konferansları ise oldukça sönük geçiyordu.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın